На ніч! Сталось немислиме – у Зеленського терміново доповіли. Важливі зміни – що потрібно знати. Країна на ногах

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Мета змін до закону “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, які набрали чинності з 16 січня 2021 – впровадити культуру спілкування в Україні державною мовою. Вони стосуються суб’єктів господарювання, про штрафи для громадян не йдеться.

Про це розповів на своїй сторінці в Facebook міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко.

“Зміни насамперед стосуються суб’єктів господарювання, а не всіх громадян країни, тобто магазинів, кафе, аптек, заправок та інших підприємств, зокрема, інтернет-магазинів і каталогів. Також українською мовою повинна надаватися інформація про послуги. Наприклад, в меню на квитках, цінниках, маркуваннях “, – розповів міністр.

За його словами, штрафи за порушення закону не стосуються громадян, які спілкуються в громадських місцях будь-якою мовою.

“Про штрафи. Вони не стосуються громадян і жодним чином не можуть застосовуватися до відвідувачів і клієнтів. Говорячи про штрафи, мова йде саме про суб’єктів господарювання і лише в разі, якщо їх співробітники відмовляться спілкуватися українською мовою”, – пояснив Ткаченко.

За його словами, штраф буде призначений тільки за умови фіксації випадків порушень і винесення спочатку попередження, яке має бути виправлене протягом року.


“Але не факт, що порушення підтвердиться і штраф застосують, тому що кожен випадок буде розглядатися окремо”, – сказав міністр.

Міністр повідомив, що мета введення закону – запровадити культуру спілкування в Україні державною мовою.

“Мова йде про повагу один до одного, а також до держави. Як громадяни в побуті ви маєте право продовжувати спілкуватися тією мовою, який вам зручніший. Тільки тепер, зайшовши в заклад – обов’язково будете чути саме” Вітаю “! Давайте плекати мову і повагу один до одного “, – сказав Ткаченко.

Нагадаємо, 16-го липня 2019 року в Україні набув чинності закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”.

Документ Верховна Рада ухвалила 25-го квітня 2019 року, ще до інавгурації Володимира Зеленського

ДжерелоДобавить комментарий