На ранок! Пролунала несподівана заява – “Україна не світить НАТО”. Зеленський не чекав: “приречені на провал”

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Володимир Зеленський на зустрічі з Ангелою Меркель може запропонувати ввести мораторій на експлуатацію газопроводу Північний потік – 2, поки не буде вирішено питання з окупованими територіями Донбасу і Криму, заявив старший експерт програми європейських, регіональних і російських досліджень Українського інституту майбутнього Андреас Умланд.

Український лідер також може підняти і технічне питання, а саме те, наскільки довго українська ГТС зможе виконувати свою внутрішню функцію, якщо не буде транзиту між ЄС і РФ, пише експерт в матеріалі на Главреді.

“Найбільш ймовірно, що СП – 2 буде добудований, але не запущений. Але якщо його все-таки запустять, то тоді в Україні можуть з’явитися німецькі програми для експлуатації української ГТС в інших цілях – для зберігання газу, транспортування низьковуглецевого газу або водню. Але тут потрібно додати те, що всі ці проекти можна зробити і зараз, тому будь – яка компенсація, про яку вже говорять в Німеччині і яку може запропонувати Меркель, в цьому випадку буде чисто символічною”, – підкреслив експерт.

Говорячи про євроінтеграцію України, Умланд пояснив, що вступ до ЄС – це скоріше технічне завдання, а саме втілення вже підписаної та ратифікованої Угоди про асоціацію.

“З НАТО інша справа – це військовий союз. І дискусія про вступ до НАТО є скоріше відволіканням, ніж чимось продуктивним, оскільки НАТО навряд чи візьме Україну до своїх лав, поки триває конфлікт з Росією. Просто тому, що західноєвропейські країни НАТО не захочуть взяти на себе зобов’язання щодо країни, яка перебуває у війні з ядерною наддержавою. Тому вся українська кампанія щодо НАТО, на жаль, поки приречена на провал і відволікає Україну і захід від пошуку більш продуктивних і реалістичних ідей підвищення української безпеки. (…) І якщо виходити з гіркого досвіду Грузії, то Україні тут взагалі нічого не світить”, – додав він.

Нагадаємо, 7 червня в Північноатлантичному альянсі сказали, що Україні та Грузії не нададуть ПДЧ до НАТО на саміті в Брюсселі. На даний момент серед країн-учасниць Альянсу немає консенсусу з цього питання.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.

19 років. Студентка Львівського національного університету імені Івана Франка. Журналіст. Люблю дізнаватися щось цікаве та відкривати для себе нові можливості.

Добавить комментарий