Німеччина передала Росії протоколи допиту Навального. Медичною інформацією опозиціонер ділитися з РФ не дозволив

ІНШЕ…

Федеральне відомство у справах юстиції Німеччини відповіло на чотири запити Росії у справі про отруєння опозиціонера Олексія Навального. Також Москві передали протоколи допиту політика в прокуратурі Берліна.

Про це повідомив співробітник відомства агентству dpa, цитує Deutsche Welle.

«Федеральний уряд виходить з того, що уряд РФ тепер негайно має вжити всіх необхідних заходів для розслідування злочину проти Навального. Цей злочин має бути розслідуваний в Росії», — сказав співрозмовник німецького відомства, додавши, що в РФ тепер є всі необхідні дані для початку кримінального провадження.

Навального допитала прокуратура Берліна як потерпілого. За словами представника міністерства юстиції, опозиціонер «докладно відповів на всі запитання, поставлені російською генеральною прокуратурою».

Лікарів берлінської клініки «Шаріте», де опозиціонер лікувався, не допитували, бо вони зобов’язані зберігати лікарську таємницю. Медичну інформацію Росії не передали, бо сам Навальний на це не погодився.

читайте також

Що сталося з Навальним?

Російському опозиціонеру стало зле вранці 20 серпня, коли він летів із Томська до Москви. Літак екстрено посадили в Омську, політика госпіталізували. Він упав у кому. Німецьким лікарям вдалося вивезти Навального на лікування до клініки «Шаріте», а 7 вересня його вивели з медичної коми, у якій він був 18 днів.

Експерти з Німеччини, Франції та Швеції підтвердили, що Навального отруїли речовиною з групи «Новічок». Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) також виявила в організмі російського опозиціонера отруєння речовиною, яка структурно схожа на «Новічок».

14 грудня журналісти-розслідувачі видань The Insider, CNN та Der Spiegel спільно з Bellingcat опублікували масштабне розслідування отруєння Навального. За допомогою білінгу телефонів виконавців отруєння офіцера ГРУ Сергія Скрипаля, якого теж отруїли «Новічком», вони вийшли на вісьмох співробітників ФСБ, які стежили за російським опозиціонером і могли брати участь в операції з його отруєння. Це фактично підтвердив один із них, Костянтин Кудрявцев, у телефонній розмові з Навальним.

читайте також

Росія всіляко заперечує причетність до отруєння Навального та обурюється тим, що Берлін відмовляється передати результати свого розслідування, хоча про це Москва просить ще з кінця серпня. Сам опозиціонер вважає, що до його отруєння причетний особисто президент Росії Володимир Путін.

25 грудня клініка «Шаріте», де лікувався Навальний, оприлюднила в авторитетному медичному виданні The Lancet звіт про хворобу «берлінського пацієнта». Там укотре підтверджувалося, що Навального отруїли бойовою отруйною речовиною «Новічок».

читайте також

Підписуйтеся на щотижневу розсилку від редакції hromadske, щоб знати, що насправді відбувається. Лист приходить щонеділі. Без спаму. Без реклами. Тільки найважливіше за тиждень.

Добавить комментарий