Обвинувачених у викраденні та вбивстві євромайданівця Юрія Вербицького залишили під вартою

ІНШЕ…

Про це повідомляє наша кореспондентка.

Зокрема, Мисливому і Новотному інкримінують викрадення з лікарні та катування у січні 2014 Ігоря Луценка та Юрія Вербицького, в результаті чого останній помер.

Також, за даними слідства, Іван Новотний і Сергій Мисливий входили до злочинного угруповання під керівництвом українського бізнесмена, ексконтролера «Укрспирту» Олексія Чеботарьова, близько 10 членів якого наразі переховується в Росії (Тендіт, Тиднюк, Якубович, Щинкін, Щукін, Чеботарьов, Неживов, Ляхович, Таран), один з них нібито інсценував своє вбивство, але «воскрес», отримавши громадянство РФ.

За даними слідства, Сергію Мисливому повідомили про підозру, надіславши її поштою ще у 2014 році, але він втік і 5 років переховувався за підробленими документами, на ім’я Біліченка Олексія Анатолійовича.

Прокурорка Юлія Малашич у суді розповіла, що під час затримання Мисливський стверджував, що він Більченко і пропонував хабар. Але після роз’яснення, що за пропонування неправомірної вигоди прокурору буде тяжче звинувачення, і завдяки портретній експертизі чоловік зізнався, хто він насправді.

За словами Малашич, Новотний також мав три паспорти, він позбувся свого номеру телефону, родина фігуранта не знає чим він заробляє на життя, а сам він офіційно не працевлаштований.

Сторона обвинувачення наголошувала на ризиках втечі обвинувачених, тиску на свідків, потерпілих, знищенні або спотворенні речових доказів.

Водночас адвокати обвинувачених просили застосувати м’якший запобіжний захід та наголошували на необґрунтованості підозри. Стверджували, що їхні підзахисні не планують переховуватися, а тиснути на свідків вони б могли останні 6 років, якби хотіли.

Самі обвинувачені заявляли, що не збираються тікати, бо мають родини в Україні. Вони заперечують свою причетність до злочину.

«Я не маю жодного стосунку до цього злочину і ви, прокурор, теж про це знаєте, але намагаєтеся і далі ліпити це все», сказав у суді Сергій Мисливий. На наші питання про те, де був у день скоєння злочину 21 січня 2014, він не відповів.

Іван Новотний в суді просив відкласти розгляд клопотання щодо нього і дочекатися його адвоката за угодою (останній не прибув у суд і обвинуваченому надали безоплатного захисника). Також Новотний наголошував на тому, що підозра йому сфальсифікована під тиском прокурора, він ніде не переховувався, а його просто не шукали.

Наразі Івану Новотному інкримінують участь у злочинній організації, викрадення, катування майданівців, перешкоджання мирним зібранням. Сергію Мисливому окрім цих же статей — ще вбивство і підробку документів. Обох обвинувачених вдалося затримати лише у березні минулого року.

Досудове розслідування у справі нині завершене, її направили спочатку до Бориспільського суду, але згодом передали до Білої Церкви, оскільки адвокати просили змінити підсудність.

Загалом за фактом викрадення Ігоря Луценка та вбивства Юрія Вербицького щодо шістьох осіб справи у .

Ще близько 10 осіб — у розшуку, серед яких, за даними слідства, і лідер ОЗГ, бізнесмен Олексій Чеботарьов.

Що це за справа

За даними слідства, 21 січня 2014 року близько 4:00 підозрюваний у складі злочинної групи викрав активістів Ігоря Луценка та Юрія Вербицького з Олександрівської клінічної лікарні Києва. Після цього потерпілих катували, а потім кинули в лісі. Врешті Юрій Вербицький помер унаслідок отриманих травм та переохолодження. Ігор Луценко вижив.

Добавить комментарий