ООН заявила про «надійні свідчення» того, що «Талібан» страчує цивільних і представників колишньої влади Афганістану

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Про це повідомляє Reuters.

Виступаючи на позачерговій сесії Ради ООН з прав людини, Бачелет заявила про наявність доказів серйозних порушень прав людини з боку «Талібану». Серед них вона виокремила «розстріли на місці» цивільних і колишніх силовиків.

На пресконференції 17 серпня представники «Талібану» обіцяли амністію всім представникам колишньої влади Афганістану. Але потім у ЗМІ повідомили, що таліби, навпаки, погрожують їм убивством, якщо ті добровільно не здадуться.

Також Верховна комісарка ООН з прав людини заявила про загрозу для представників етнічних та релігійних меншин, а також обшуки й погрози бойовиків «Талібану» в будинках цивільних та насильну конфіскацію їхнього майна без суду.

Рада ООН з прав людини планує ухвалити резолюцію щодо ситуації в Афганістані. А втім, її проєкт, підготовлений Афганістаном, не містить згадок про «Талібан» і вимогу направити місію з розслідування порушень прав людини.

Критично про ситуацію в Афганістані висловився Китай. Постійний представник країни в Женеві заявив, що це дії США та їхніх західних союзників призвели до погіршення ситуації з правами людини в афганській території.

Добавить комментарий