Очільника державної зернової корпорації, якого підозрюють у корупції, затримали при спробі втечі з України

ІНШЕ…

Про затримання повідомили у Нацполіції.

Там наголошують, що у такий спосіб керівник держпідприємства намагався уникнути відповідальності. Разом із ним затримали і його спільника. 

Слідство раніше вже повідомило про підозру керівникові корпорації та власникові кількох товариств за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України.

Правоохоронці готуються клопотати до суду про обрання обидвом підозрюваним запобіжних заходів.

Напередодні у Нацполіції заявили, що «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) зазнала понад 57 мільйонів доларів збитків унаслідок розтрати майна та змови працівників з «іншими особами».

Правоохоронці стверджують, що посадовці ДПЗКУ закуповували зерно у фіктивних підприємств за кредитні кошти й продавали його за кордон за значно нижчою за ринкову ціну.

З початку 2021 року ДПЗКУ уклала експортних контрактів на понад 231 мільйон доларів, а заборгованість підприємства перед кредиторами становила понад 57 мільйонів — це поліція і називає збитком.

Крім того, посадовці корпорації, стверджує Нацполіція, уклали страхові контракти на загальну суму майже 2,6 мільярда гривень, сплативши страховий тариф у розмірі 3,87% від вартості майна ДПЗКУ — це в три-п’ять разів більше за ринковий.

Добавить комментарий