Очільник ДФС, ексрегіонал і прокурор ОГП: на пост глави Бюро економічної безпеки обрали трьох кандидатів

ІНШЕ…

Про це повідомив голова комісії з відбору Тимофій Милованов за результатами її засідання 13 серпня.

Відповідне рішення комісія ухвалили на засіданні після заслуховування попередньо відібраних 12 кандидатів.

«Всі три кандидати для мене були найсильнішими», — прокоментував Милованов.

За його словами, всі троє кандидатів набрали найвищий бал за підсумками співбесіди.

Полковник податкової міліції Вадим Мельник очолював слідче управління ДФС у 2014-2016 роках, а до цього працював на різних посадах в структурі податкової міліції. Очолює ДФС з кінця 2020 року.

Василь Горбаль з вересня 2020-го є членом Ради НБУ. Він займає цю посаду втретє — раніше обіймав її у 2003-2005 роках і в 2007-2014 роках. Горбаль був співвласником і президентом «Укргазбанку» до його націоналізації у 2009-му, членом «Партії регіонів», депутатом Верховної Ради 4-6 скликань (2002-2012 роки). У 2010 році Горбаль очолював Львівську облдержадміністрацію.

Атілла Ковч з липня 2020 року обіймає посаду прокурора в Офісі генпрокурора, а у 2016-2020 роках був головою відділу правового забезпечення Українського інституту експертизи сортів рослин.

9 серпня конкурсна комісія визначила короткий список із 12 кандидатів на посаду директора Бюро економічної безпеки. Кандидати тоді пройшли тестування на знання законодавства та вербально-логічне мислення. Далі відбулись співбесіди та ситуаційні завдання. Тепер кандидатури Мельника, Горбаля та Ковча мають подати на розгляд прем’єр-міністру.

Спроба зупинити конкурс

9 серпня Окружний адмінсуд Києва зареєстрував заяву колишнього секретаря Ради нацбезпеки та оборони Олександра Данилюка з вимогою заборонити далі проводити конкурс на посаду директора нещодавно створеного Бюро економічної безпеки.

Наприкінці липня Данилюк почубився з колишнім міністром економіки й нинішнім радником глави Офісу президента Тимофієм Миловановим. Причиною бійки Данилюк назвав те, що Милованов нібито зумисне не допустив його кандидатуру на посаду глави Бюро економічної безпеки.

29 липня Данилюк опинився серед 11 людей, яких не допустили до конкурсу на посаду глави БЕБ. Причиною відмови стало невизнання диплома Університету Індіани, який не було нострифіковано в Україні.

З причиною відмови ексглава РНБО не погодився ще тоді, сказавши, що працював зі своїм дипломом «у найвідоміших фінансових організаціях у світових фінансових столицях».

12 травня 2021 року уряд своїм рішенням створив Бюро економічної безпеки. Воно має стати єдиним органом, що займатиметься розслідуванням економічних злочинів. У Раді початок його повноцінної роботи прогнозують на кінець 2021-го.

На конкурс на посаду глави БЕБ допустили 48 учасників, яких відбирала конкурсна комісія. Її глава — Тимофій Милованов. Фінальні пакети документів кандидати мали надіслати до 7 липня. За словами Милованова, Бюро повинно запрацювати з 25 вересня.

Добавить комментарий