Партія президентки Санду перемагає на парламентських виборах у Молдові. На другому місці — блок експрезидента Додона

ІНШЕ…

Про це свідчать результати Центральної виборчої комісії після опрацювання 99,9% голосів.

Партія PAS отримала 52,7% голосів виборців, а блок  — 27,2%. Партія президентки почала святкувати перемогу на виборах ввечері 11 липня — ще до того, як ЦВК підрахувала усі голоси.

Натомість у Блоці соціалістів та комуністів заявили, що збирають інформацію з дільниць, зокрема щодо ймовірних порушень. Там пообіцяли, що об 11:00 (за Києвом) Ігор Додон проведе пресконференцію, на якій повідомить реакцію на результати.

На третьому місці опинилася партія «Шор» олігарха Ілана Шора з 5,7% голосів. Решта партій набрали менше голосів, тому не проходять у парламент.

Явка на дострокових парламентських виборах 11 липня становила 48,4%. Як пише NewsMaker, за кордоном у виборах взяли участь 212 тисяч громадян Молдови.

Чому в Молдові відбулися дострокові вибори до парламенту?

Після інавгурації в грудні 2020 року президентка Молдови Мая Санду натрапила на спротив парламенту Молдови, більшість у якому контролювалася Партією соціалістів Республіки Молдова, лідером якої є проросійський експрезидент Ігор Додон.

Для того, щоб розблокувати роботу парламенту, Санду розпустила уряд і тричі ініціювала в парламенті провальне голосування за нову кандидатуру прем’єр-міністра. Останнє є підставою для розпуску парламенту й оголошення дочасних виборів.

Санду також звернулася до Конституційного суду Молдови з проханням підтвердити законність такого кроку. І 15 квітня суд ухвалив рішення на користь президентки.

Водночас законодавство Молдови передбачає, що таке рішення не можна ухвалювати під час дії надзвичайного стану — його тоді запровадили у країні до 30 травня у зв’язку з епідемією коронавірусу. Сталося це за 2 дні після того, як Санду анонсувала, що звернеться до Конституційного суду. Санду тоді заявляла, що це зробили політичні опоненти, щоб завадити розпуску парламенту.

23 квітня «Партія соціалістів Молдови» (ПСРМ) (лідером якої є колишній президент Ігор Додон) і Pentru Moldova схвалили проєкт постанови парламенту про «узурпацію влади» Конституційним судом на користь Санду. Ввечері того ж дня Конституційний суд Молдови призупинив рішення парламентської більшості.

28 квітня Конституційний суд Молдови скасував рішення парламенту про запровадження надзвичайного стану. Того ж дня Санду підписала указ про розпуск парламенту й призначення дострокових виборів.

Добавить комментарий