ПАР продала придбані вакцини AstraZeneca

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Південно-Африканська Республіка (ПАР) продала країнам Африканського союзу (АС) придбані раніше вакцини від коронавірусу виробництва AstraZeneca. Про це повідомив глава Міністерства охорони здоров’я країни звелено Мкізе.

«Міністерство в останні тижні мало переконатися, що всі країни-члени, позначені командою АС із закупівлі вакцин як реципієнти вакцин, відповідають вимогам і отримали всі регулятивні схвалення, дозволи та ліцензії для розподілу вакцин у відповідних країнах», — йдеться в заяві. Відзначається, що перша партія вакцин буде розподілена по дев’яти державам. За якими саме — поки що не уточнюється.

8 лютого генеральна директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус висловив стурбованість через низьку ефективність британського препарату AstraZeneca проти нового штаму коронавируса. Через це влада ПАР призупинили реалізацію плану по вакцинації. За даними Financial Times, ін’єкція вакцини від AstraZeneca, ймовірно, не забезпечує захист при легкому і помірному перебігу хвороби, викликаної вірусом з ПАР.

З початку грудня стало відомо про появу нових мутованих штамів SARS-CoV-2 з Великобританії, Південної Африки і Бразилії. Ці варіанти вірусу, мабуть, легше поширюються, і це може привести до збільшення числа випадків захворювання, смертей і госпіталізацій.

Добавить комментарий