Перед поїздкою в США! Смешко не став мовчати – “розмови про капітуляцію”. Порада Зеленському: заморозити усе

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Україні варто за підтримки США домагатися завершення мінського процесу щодо Донбасу, тому що він не спрацював. Таку думку 11 липня в ефірі телеканала “Україна 24” висловив колишній голова Служби безпеки України Ігор Смешко.

“Мінський формат – це формат капітуляції України перед Росією. Єдиний міжнародно-правовий формат, який базується на Віденській конвенції, – це Будапештський меморандум. Можна розвивати лише його. Якби я міг радити нашому президенту, який їде у Вашингтон, – він повинен приїхати з дипломатичною нотою і, згідно з Будапештським меморандумом, звертаючись до першої країни-підписантки, яка є вигодонабувачем №1, (Україна була третім ядерним арсеналом, спрямованим на США, і могла гарантовано знищити цю країну), ми попросили б їх почати негайні консультації про скликання всіх підписантів, навіть якщо Росія не захоче, проведення консультацій, яким чином розвинути цей міжнародний правовий договір для відновлення суверенітету і територіальної цілісності держави”, – сказав він.

Єдиним варіантом розв’язання конфлікту на Донбасі є зараз його замороження, вважає ексголова СБУ.

“Ми вели переговори у 2015–2016 роках, я брав у них участь, про введення миротворчого контингенту, і там були представники Росії, це були не офіційні переговори, але на досить високому рівні. Єдине, що можна, це заморозити на цей період конфлікт, поставити миротворців і визнати, що ми не можемо контролювати ці окуповані території. Все інше – це розмови про капітуляцію”, – пояснив Смешко.

Нагадаємо, зустріч президента України Володимира Зеленського з президентом США Джо Байденом має відбутися в липні 2021 року.

Байден запросив Зеленського відвідати Вашингтон у липні під час другої телефонної розмови між президентами. Глава МЗС України Дмитро Кулеба сказав, що зустріч відбудеться наприкінці місяця.

Зеленський очікує зустрічі, щоб обговорити шляхи розширення стратегічної співпраці України і США. За словами глави МЗС Дмитра Кулеби, головною темою візиту президента України до Вашингтона і його зустрічі з Байденом стане включення США у процес мирного врегулювання конфлікту на Донбасі.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.

19 років. Студентка Львівського національного університету імені Івана Франка. Журналіст. Люблю дізнаватися щось цікаве та відкривати для себе нові можливості.

Добавить комментарий