Податки для українців підвищать, щоб зібрати гроші на “другу” пенсію: нардепка розкрила деталі

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

В Україні з 22 до 24% збільшать єдиний соцвнесок (ЄСВ) і з 18 до 20% податок на доходи фізосіб (ПДФО). Зібрані гроші відкладатимуть на спеціальному рахунку, з якого у разі досягнення пенсійного віку можна буде отримувати другу пенсію.

Про це виданню Ліга розповіла глава комітету з питань соцполітики і захисту прав ветеранів Галина Третьякова. Нардепка зазначила, що це було одне з компромісних рішень, досягнутих разом із Міністерством соціальної політики. Також, за її словами, Комітет Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів уже отримав від Мінсоцполітики оновлений текст відповідного законопроєкту (2683-д).

Перед формуванням остаточного тексту законопроєкту, профільний комітет чекає висновок Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку, а також Національного банку.

Третьякова додала, що поки відомо, що система працюватиме через центральний адміністратор – спеціально створений державний орган, який буде адмініструвати накопичувальні рахунки українців. Нардепка повідомила, що до 15 січня очікує від глави НКЦБФР Тимура Хромаєва змінений текст, який регулює діяльність центрального адміністратора.

“У нас є домовленість з головою НБУ Кирилом Шевченком, що до другого рівня накопичувальних пенсій допустять банки і банківські депозити і, ймовірно, страхові компанії”, – розповіла Третьякова.

Вона передбачає, що до кінця лютого законопроєкт, який регулює накопичувальні пенсії, буде доопрацьований і внесений до порядку денного Верховної Ради до голосування в першому читанні. “До закінчення п’ятої сесії законопроєкт ухвалять загалом. Шанси є”, – сказала Третьякова.

Шукайте деталі в групі
FacebookДжерело

Добавить комментарий