Поки ми спали! Зеленський зробив це – рішення РНБО в дії. Доручено розробити і внести

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Президент України Володимир Зеленський ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо водних ресурсів. Відповідне рішення РНБО прийняло ще 30 липня.

Про це йдеться в указі глави держави №357/2021, підписаному 13 серпня. Документ набуває чинності з дня його опублікування (щоб подивитися його, доскрольте сторінку до кінця).

Рішення передбачає створення Міжвідомчої координаційної ради з питань водних ресурсів. До її складу увійдуть представники Офісу президента, Апарату РНБО, центральних і місцевих органів виконавчої влади.

Протягом трьох місяців Кабміну до Верховної Ради законопроєкти про зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу, що посилюють відповідальність за порушення водного законодавства.

Також необхідно внести правки щодо посилення відповідальності за буріння і використання свердловин для видобутку підземних вод без необхідних дозволів в закон “Про затвердження Загальнодержавної цільової програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року”.

Глава держави доручив Кабміну зайнятися питанням розширення джерел формування Державного фонду розвитку водного господарства.

Ще одним пунктів є інвентаризація інженерної інфраструктури зрошувальних систем, яку повинна провести місцева влада.

Також планує домовитися з японським урядом щодо проєкту реконструкції споруд очистки стічних каналізаційних вод і будівництва лінії обробки та утилізації осадів Бортницької станції аерації. Офіційне звернення повинні підготувати МЗС, Мінфін, КМДА і “Київводоканал”.

Крім того, місцевій владі необхідно затвердити програму в сфері питної води, водопостачання та водовідведення, а також передбачити доступ до якісної питної води населення.

Добавить комментарий