Поліцейські, які постраждали під час штурму Капітолія, позиваються проти Трампа

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Про це пише видання Axios з посиланням на позов поліцейських.

Окрім Трампа правоохоронці позиваються проти його соратників, зокрема його колишнього радника Роджера Стоуна, а також проти лідерів екстремістських груп «Proud Boys» та «Oath Keepers».

У позові стверджується, що вони змовилися, щоб зірвати мирну передачу влади у США, що у результаті вилилося у сутички та штурм Капітолія.

Поліцейські наполягають, що закон забороняє владі позбавляти людину її конституційних прав, а Трамп та його співвідповідачі порушили це, коли намагалися скасувати результати виборів поширюючи неправдиві заяви про їх фальсифікацію.

«Через незаконні дії відповідачів щодо позивачів було здійснено жорстоке насильство, у них плювали, розпилювали сльозогінний газ та спрей для відлякування ведмедів, використовували расистську лайку. Травми, які заподіяли відповідачі, зберігаються досі», ㅡ йдеться у позові.

Наразі поліцейські вимагають компенсації, розмір якої буде визначено присяжними під час судового розгляду.

Що сталося в Капітолії?

6 січня сотні людей прорвалися через поліцейський кордон у будівлю Капітолія у Вашингтоні, де американський парламент мав затвердити результати виборів президента США.

Засідання Сенату (а згодом — і Палати представників) тимчасово перервали, а в Конгресі оголосили локдаун. Проте конгресмени пізніше зібралися на засідання й оголосили Байдена переможцем виборів.

Відомо, що внаслідок штурму загинули п’ятеро людей, серед яких четверо мітингарів та один поліцейський, були й поранені серед протестувальників і правоохоронців. Детальніше про те, що відбувалось у Вашингтоні, читайте в нашому матеріалі.

Події 6 січня стали приводом для оголошення Трампу імпічменту. Палата представників звинуватила тоді ще президента в «підбурюванні до повстання» й 13 січня проголосувала за цією статтею імпічменту. Трамп став єдиним президентом США, якому імпічмент оголосили вдруге. Водночас Сенат не знайшов достатньо голосів для того, щоб засудити Трампа в межах процесу імпічменту.

Добавить комментарий