Поліція під час рейду вилучила давню скам’янілість. Виявилось, це найповніший скелет птерозавра з коли-небудь знайдених

ІНШЕ…

Так, у дослідженні, опублікованому у виданні Plos One, йдеться, що одна з цих скам’янілостей є надзвичайно добре збереженим скелетом птерозавра Tupandactylus navigans. Цей зразок представляє майже повний скелет тварини та навіть м’які тканини. Це, за словами науковців, робить його найбільш повним, зі знайдених досі.

Цей представник птерозаврів жив у ранньому крейдовому періоді, приблизно 110 мільйонів років тому. Він характеризується беззубими щелепами та часто величезними черепними гребенями. Деякі науковці вважають, що ці тварини були травоїдними.

«Я бачила багато виняткових, чудово збережених птерозаврів у Бразилії та за кордоном, але такі екземпляри ㅡ майже цілісні та зчленовані із збереженням м’яких тканин ㅡ є дефіцитними», ㅡ каже Фабіана Родрігес Коста, палеонтолог з Федерального університету США, співавторка дослідження.

За її словами, знайти таке скам’янілість ㅡ наче виграти в лотерею.

Вперше цей вид динозаврів науковці описали у 2003 році. Тоді вчені з Німеччини та Англії за допомогою двох черепів склали його ймовірний вигляд. Але це перший випадок, коли палеонтологам вдалося вивчити решту тіла тварини, включно з м’якими тканинами. Так науковців зможуть дослідити чи могли гігантські гребені на їх головах вплинути здібності до польоту.

Добавить комментарий