Поліція розслідує справу про молодиків, які казали Беленюку «валити в Африку». Зеленський каже ㅡ треба реагувати жорстко

ІНШЕ…

Так, Зеленський написав у Twitter, що будь-які прояви расизму чи ксенофобії в Україні «неприпустимі».

«Український гімн прозвучав на Олімпіаді у Токіо саме завдяки Жану Беленюку! Він ㅡ один із найдостойніших синів України, ним пишається наш народ! […] Поліція має жорстко реагувати на такі випадки та припиняти їх», ㅡ вказав президент.

У поліції Києва повідомили, що правоохоронці вже внесли дані про подію до  за ст. 161 (Порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності або релігійних переконань) Кримінального кодексу України.

Наразі правоохоронці встановлюють обставини події та причетних осіб.

Що передувало?

Український спортсмен та народний депутат Жан Беленюк розповів про конфлікт з невідомими молодиками у центрі Києва. Він розповів, що у Печерську до нього підійшли невідомі люди, які викрикували «Чорна мавпа щось знає про патріотизм?» та «Вали до Африки!». 

За словами Беленюка, попри провокації, до бійки справа не дійшла.

«Мені цікаво, чи українець я для своєї держави, які критерії патріотизму існують в ній?! Наскільки Олімпійський чемпіон може себе безпечно почувати на своїй Батьківщині та у рідному місті?! І чи нормально в європейській державі чути образливі речі людям, які кладуть життя на її прославляння?!» ㅡ написав Беленюк у Facebook.

Жан Беленюк ㅡ український спортсмен та народний депутат від фракції «Слуга Народу». На Олімпійських іграх-2020 у Токіо він здобув золоту медаль із греко-римської боротьби. Це єдине «золото», яке завоювала Україна на цьогорічній Олімпіаді.

До того Беленюк став чемпіоном світу з греко-римської боротьби у ваговій категорії до 87 кілограмів.

Добавить комментарий