Президент Франції Макрон думає відвідати Україну вже до кінця року

ІНШЕ…

Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час спільного брифінгу з очільником МЗС Франції.

«Ми очікуємо з нетерпінням нового етапу співпраці — візиту президента Франції Еммануеля Макрона в Україні. Міністр Ле Дріан підтвердив сьогодні намір президента Макрона здійснити такий візит, який стане символічним і знаковим для наших двосторонніх відносин», ㅡ сказав Кулеба.

Окрім того, він зазначив, що Україна готова до проведення зустрічей у на рівні глав міністерств закордонних справ країн. Кулеба сподівається на конструктивний підхід Росії у цьому питанні.

«Ми з міністром Ле Дріаном єдині в спільній думці, що «нормандський формат» має працювати, і ми очікуємо від нього більшої динаміки. Ми розуміємо, що насамперед це залежить від позиції Росії […] Сподіваюся, що наш російський колега, міністр Лавров, також конструктивно і сумлінно підійде до проведення цієї зустрічі», ㅡ зазначив Кулеба.

У червні Кремль підтвердив підготовку до «нормандської зустрічі» на рівні очільників МЗС. Але там зазначали, що з датою зустрічі ще не визначилися.

Президент України Володимир Зеленський пропонував обговорити на перемовинах у «нормандському форматі» російський газопровід «Північний потік-2». Втім, президент Росії Володимир Путін заявив, що «нормандський формат» є політичним майданчиком і обговорювати на ньому комерційні проєкти, такі як «Північний потік-2», неможливо.

Добавить комментарий