Прокуратура Молдови направила до суду справу одного із ймовірних учасників викрадення Чауса

ІНШЕ…

Про це йдеться в пресрелізі прокуратури.

За інформацією правоохоронців Молдови, обвинуваченому 30 років, він проходив військову службу в спецпідрозділах Молдови. Також підозрюваний працював в Україні охоронцем, а у лютому був завербований групою людей, які згодом брали участь у викрадені Чауса.

У прокуратурі вказують, що після повернення в Молдову чоловік зібрав додаткову інформацію про місце проживання, спосіб життя і щоденні маршрути членів сім’ї колишнього українського судді, яку передав замовникам.

Крім того, за ініціативою організаторів він орендував кілька об’єктів власності, купив три транспортні засоби і надав їх особам, які скоїли злочин.

За даними прокуратури, особи, з якими працював обвинувачений, прибули з-за меж країни.

Підозрюваний перебував під вартою з травня 2021 року, а нещодавно уклав угоду про визнання провини і співпрацю зі слідством. Після цього його перевели під домашній арешт під наглядом поліції.

Зазначимо, раніше правоохоронці виокремили цю справу від основної у викрадені Чауса.

Згідно із законами Молдови, викрадення двох або більше осіб карається позбавленням волі на строк від 6 до 10 років. Зазначимо, що за версією слідства, разом з Чаусом викрали і його охоронця. 

Генеральний прокурор Молдови Олександр Стояногло 21 липня заявив про завершення розслідування у справі про зникнення українського екссудді Миколи Чауса. За даними правоохоронців, до викрадення Чауса причетні українські «держструктури».

Хто такий Чаус і про яке викрадення йдеться?

Микола Чаус 15 років працював у Дніпровському суді Києва, відомий вироками проти активістів Майдану, зняттям із розшуку ексрегіонала Юрія Іванющенка й розглядом справи Геннадія Корбана.

У 2016 році НАБУ викрило Чауса на отриманні хабаря у 150 тисяч доларів, схованих у двох скляних банках. Гроші нібито призначалися за винесення вироку у справі Світлани Сасевич, яку звинувачували в незаконному збуті наркотичних речовин. Обвинувачення просило для жінки 7 років позбавлення волі, суддя Чаус виніс вирок: 5 років умовно.

У вересні 2016-го Верховна Рада дозволила затримати суддю, але тоді він уже втік з України. З листопада того року Чаус перебував у міжнародному розшуку, а згодом його затримали в Молдові за екстрадиційним запитом. 3 квітня 2021 року Чауса викрали в Молдові.

Після викрадення про місце перебування Чауса не було відомо. Лише 30 липня екссуддю знайшли й затримали у селі на Вінниччині. 4 серпня Вищий антикорупційний суд України у справі щодо хабарництва відправив колишнього суддю під цілодобовий домашній арешт.

А справу щодо викрадення українські правоохоронці ще розслідують.

Добавить комментарий