Просто зараз! Зеленський в шоці – під носом. ОП трясе, замішаний в цьому! Соратника викрили – українці в ауті

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Усі питання, пов’язані з очікуваною вакцинацією українців, досі оповиті атмосферою таємниці й невизначеності, пише видання Realist й уточнює: «Відомо лише, що Міністерство охорони здоров’я оцінює потребу в бюджетному фінансуванні майбутньої вакцинації в розмірі 15,1 млрд гривень. А також відомо, що в Офісі президента питаннями боротьби з Covid завідує Михайло Пасічник, особа у багатьох відношеннях легендарна, і тим, хто хоча б побіжно знайомий з його «подвигами» минулих років, має бути зрозуміло, чому питання боротьби з Covid в Україні, якими він займається, до сих пір залишаються тільки питаннями». 

За даними видання, Пасічник раніше був замішаний не в одному скандалі, і його попередній послужний список «буквально кричить про те, що за грошима потрібно дивитися в усі очі, інакше багато хто ризикує так і залишитися без вакцини або, що найбільш ймовірно, переплатити за неї втридорога».

Так, йдеться у матеріалі, в 2002-2003 роках КРУ звинувачувало Пасічника, який очолював Дердлікслужбу, в розкраданні багатомільйонних коштів з бюджету: «За бюджетні кошти чиновники МОЗ України закуповували у «своїх» фірм ліки для державних лікарень за цінами, які більш ніж на 500% перевищували вартість аналогічних препаратів на ринку». «Своєю» фірмою, як стверджується у статті, була мережа аптек «Фалбі», що належить Пасічнику.

Ця ж компанія у 2006 році взяла в державному Укрексімбанку кредит на 40 млн доларів, але від виплати боргу багато років ухилялася.

«Пасічник вдавався до численних хитрощів, щоб уникнути виплати боргу, який до 2020 року досяг вже числа з дев’ятьма нулями», – уточнює видання.

Також, йдеться у публікації, Пасічник в 2014 році, вдруге очоливши Держлікслужбу, дозволив допуск в Україну кодеїновмісного препарату індійського виробництва – «Кофекс». «Кодеїн, який входить до його складу, – пише видання, – дозволяє в кустарних умовах виготовити наркотик, який називають в певних колах «крокодилом».

І ось тепер Пасічник знову опинився в небезпечній близькості від бюджетних грошей. На цей раз куш набагато серйозніший – 15 млрд гривень, на які розраховує МОЗ, повинні піти на закупівлю, зберігання і транспортування вакцин. І дуже багато буде залежати від того, наскільки всі ці етапи будуть прозорими, пише видання Realist.

На нещодавній нараді в ОП Пасічник розпливчасто заявив, що «необхідно виробити оптимальні стратегії і передбачити ресурсне та логістичне забезпечення цього процесу».

Після викладеного вище стає зрозуміло, що має на увазі Пасічник, кажучи про «ресурсне і логістичне» забезпеченні процесу.

Так чи інакше, навіть якщо повірити в те, що людина з багаторічним досвідом «освоєння» бюджетних коштів раптом перевиховалася і полюбив кожного українця, що потребує вакцинації, подібний експеримент в масштабах України проводити ризиковано. Є висока ймовірність того, що 15 млрд можуть виявитися зовсім в іншому місці через помилки «логістичного процесу» під наглядом Пасічника, а мільйони українців так і залишаться без вакцинації.

Філолог за освітою, журналіст за покликанням. Люблю писати — лаконічні і читабельні тексти на різноманітні теми. Цікавлюсь політикою і шоу-бізнесом. Моя мета проста: знаходити важливу інформацію і ділитися нею з соціумом.

Добавить комментарий