Прямо зараз! Сталось невимовне – Данілов розлючений, Ахметов попав: не дозволять! Страшне нахабство

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

ДТЕК Ріната Ахметова хоче придбати ПрАТ “Кіровоградобленерго”, в Антимонопольному комітеті розпочато відповідну справу.

Про це відомо з повідомлення Комітету.

Так, розпочато справу про концентрацію у вигляді придбання ТОВ “ДТЕК МЕРЕЖІ” акцій ПрАТ “КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО”, що забезпечує перевищення 50 відсотків голосів у вищому органі управління товариства.

Згідно Youcontrol кінцевими бенефіціарами “Кіровоградобленерго” є Валтс Вігантс (Латвія), Марина Ярославська (Німеччина) та Віліс Дамбінс (Латвія). Усі троє є бенефіціарами групи VS Energy.

За даними ЕП, реальними власниками групи VS Energy були росіяни Євген Гінер, Михайло Воєводін і Олександр Бабаков. У лютому голова енергетичного комітету Верховної Ради Андрій Герус повідомив, що Воєводін викупив частки Гінера та Бабакова й став одноосібним акціонером групи. А профінансував цю угоду, видавши Воєводіну кредит, один із найбагатших українських олігархів.

Нагадуємо, очільник Нацкомісії з регулювання енергетики та компослуг Валерій Тарасюк розповів, що між собою у комісії вважають ДТЕК Ріната Ахметова монополістом через надмірний вплив на ринок.

Про це він розповів у інтерв’ю Економічній правді.

“ДТЕК є учасником зі значною ринковою силою. Ми між собою вважаємо її монополістом з точки зору впливу на ринок”, – заявив Тарасюк.

За його словами, найяскравішою ознакою монополії ДТЕК є вплив на ринку, коли одна дія компанії може значно впливати на його стан.

“Склалася ситуація, що ціна на електроенергію за двосторонніми договорами прив’язана до ринку на добу вперед (РСВ), на якому ДТЕК нам усім показала свою ринкову силу. … Думаю, більш яскравий приклад монополізму в практичному застосуванні важко придумати, коли одна компанія своєю дією може ринок або покласти, або підняти”, – додав він.

Тарасюк знову зауважив, що справжньою причиною падіння цін до історичного мінімуму на початку липня стала торгівля всередині групи ДТЕК.

Антимонопольний комітет на засіданні 25 квітня 2019 року надав дозвіл компанії ТОВ “ДТЕК Нафтогаз” на придбання у групи російських бізнесменів “VS Energy” акцій “Київобленерго” і “Одесаобленерго” у розмірі, що забезпечує контроль понад 50% в обох підприємствах.

До слова, раніше повідомлялось, що Рада нацбезпеки й оборони може вводити тимчасові адміністрації на підприємствах розподілу електроенергії в разі загрози нацбезпеці. Про це на брифінгу повідомив секретар РНБО Олексій Данілов.

Данілов заявив, що в РНБО бачать “дуже небезпечні тенденції” й ознаки монополії на ринку електроенергії. Він заявив, що наразі розподільною мережею володіють вісім бізнесменів.

“Ми бачимо ознаки монополізації на цьому ринку. У нас на сьогодні є вісім прізвищ, які не є ні для кого таємницею: пан Ахметов, Новинський, брати Суркіси, Григоришин, Боголюбов, Коломойський, Льовочкін, Бойко і громадянин РФ Воєводін, володіють розподільною мережею”, – зазначив Данілов.

Він підкреслив, що тимчасові адміністрації можуть вводити лише в разі загрози нацбезпеці. Данілов додав, що президент Володимир Зеленський доручив не допустити маніпуляцій із тарифами на електроенергію та їх підвищення для вразливих споживачів.

Добавить комментарий