Психологи розповіли, як розпізнати депресію у чоловіків після народження дитини

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Вчені досліджували симптоми післяпологової депресії у чоловіків. Вони прийшли до висновку, що батько після появи на світ малюка може відчувати сильні переживання. Саме вони призводять до дратівливості, апатії і серйозних проблем з психічним здоров’ям.

Вчений Брендон Едді з університету штату Невада, повідомив, що батько, як і мати, відчуває величезний стрес після народження дитини.

Однак, на відміну від мами, у якої завжди цікавляться про її фізичному і психологічному стані, в сучасному суспільстві про переживання батька питати не прийнято.

«Мій колишній співробітник, який прочитав результати мого дослідження, пізніше подякував мені. Він сказав: «Я дійсно дуже вдячний за твоє дослідження, адже мені було дуже складно з цим впоратися» », — розповів Брендон Едді.

Він зазначив, що зазвичай всі запитують: «Як твоя дружина? Як твоя дитина?». Однак нікого не цікавить, як справи у тата. А найчастіше молодим батькам відчайдушно хочеться, щоб хтось запитав, як його справи,
— повідомив Едді.

Вченими доведено, що багато тата стикаються з депресивними станами після народження дітей.

Серед симптомів післяпологової депресії є:

  • Перепади настрою.
  • Проблеми зі сном.
  • Безсоння.
  • Смуток.
  • Дратівливість.
  • Занепокоєння.

До симптомів важкої форми післяпологової депресії також відносять проблеми з прихильністю до новонародженого, відсутність любові до дитини, пригніченість і навіть думки про самогубство.

Для чоловіків післяпологова депресія може бути ще небезпечніше, ніж для жінок. Головним чином тому, що в сучасному суспільстві її пов’язують виключно з матерями.

Результати дослідження

Згідно з дослідженням вчених, близько 10% батьків страждають від післяпологової депресії в період, який може тривати до 6 місяців після народження дитини.

Інші дослідження показують, що 24 — 50% чоловіків, чиї дружини страждають на післяпологову депресію, також страждають від неї.

Важливо розпізнати у чоловіка післяпологову депресію і допомогти впоратися з нею. В іншому випадку вона може нашкодити не тільки батька, але і його стосункам з дружиною, її моральному стану. Крім того, може стати небезпечною для новонародженого малюка.

Добавить комментарий