Після “демаршу” Разумкова! на Банковій готують немислиме – відставка спікера. Зеленський не попустить – країна на ногах!

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Голосування за екологічний законопроект дало привід для нових нападок на голову Верховної Ради Дмитра Разумкова. Спікера звинуватили у провалі проекту в сесійній залі і в роботі в зв’язці з олігархом Рінатом Ахметовим.

Втім, серед депутатів поширена думка, що це лише привід. Разумков на своєму посту вже давно викликає роздратування Офісу президента своїми спробами тримати самостійну політичну лінію.

Що відбулася в п’ятницю, 21 травня, друга спроба прийняти за основу законопроект про зменшення промислового забруднення провалилася. Проект №4167 зібрав в сесійній залі Ради тільки 213 голосів.

Причому з монобільшості СН проголосували лише 173 депутати.

Ідея цього проекту – застосувати в українському законодавстві європейський підхід до отримання дозволів на роботу забруднюючих виробництв шляхом адаптації Директиви 2010/75 / ЄС про промислові викиди. Якщо коротко, замість окремих дозволів на забруднення атмосфери, водних ресурсів та територій, пропонується ввести одне інтегроване, яке повинно видавати Мінекології.

Проект викликав чимало претензій з боку різних парламентських комітетів, які закликали авторський колектив переробити документ. А не так давно першу редакцію документа депутати провалили.

Але головне – проект зустрів опір великих фінансово-промислових груп.

Вони вважають, що отримання нових дозволів на викиди займе багато часу, перехід на нові технології і стандарти потребують гігантських витрат, які власникам не по кишені.

Цю лінію відстоюють, зокрема, в бізнес-групі Ріната Ахметова.

Наприклад, колишній керівник Авдіївського коксохімзаводу, народний депутат Муса Магомедов (позафракційний) заявив, що закон “вб’є коксохімію”.

“Нам, по суті, щоб відповідати європейським нормам викидів, доведеться просто зупиняти батареї. У цьому випадку у людей, наприклад, в місті Авдіївка, де працює вісім коксових батарей, буде тільки один вибір: погоджуватися з вашим законом і зупиняти ці батареї. А потім – думати про те, що є. Тому що в місті Авдіївка є один завод, який забезпечує існування цього міста “, – заявив Магомедов.

Проте головний для законопроекту комітет з питань екологічної політики та природокористування наполягав на голосуванні.

Як повідомив “Страні” глава комітету і співавтор проекту Олег Бондаренко (СН), документ потрапив до порядку денного четверга, але до нього не дійшла черга. Тому голосування перенесли на п’ятницю. Це не самий вигідний день для законопроектів, тому що зазвичай після ранкової години запитань до уряду число депутатів в сесійній залі зменшується, і великий ризик провалу. У підсумку це і сталося. У чому звмнуватили спікера і тепер на Банковій подумують про те, як би “прибрати” Разумкова з посади.

Експерти і джерела “Страни” в партії Зеленського теж вважають, що Банкова продовжить будувати плани прибрати Разумкова з його крісла в силу і його спроб тримати незалежну позицію, і можливих планів самому піти на наступні президентські вибори, склавши конкуренцію Зе.

“Криза в їх відносинах зберігається – просто вона перейшла в приховану форму. Взаємна недовіра між ОП і Разумковим зберігається. Спікер як і раніше дистанціюється від насильницької лінії Банкової. У нього свої канали комунікації з ключовими бізнес-групами і Заходом. За моєю інформацією, питання про зміну спікера недавно розглядалося в ОП. Одним із запропонованих рішень було викликати парламентську кризу, яка показала би нездатність Разумкова управляти процесами, що стало б підставою для його рокіровки. До спільного рішення не прийшли. У той же час його вважають проблемою. І якщо Зе піде на другий термін, за Разумкова візьмуться грунтовно: від нього зажадають зберігати лояльність або ж спробують зняти, сформувавши хоча б ситуативну коаліцію. Шукати заміну навіть не потрібно: виконувати обов’язки буде Стефанчук “, – коментує політолог Руслан Бортник.

Співрозмовник в керівництві однієї з фракцій стверджує, що ВЗ твердо налаштований прибрати Разумкова. “Вони (на Банковій. – Ред.) тільки чекають слушного часу”, – стверджує він. Ще один депутат говорить, що сигналом до підготовки відставки спікера стане масована кампанія по його дискредитації.

“Для Банкової навіть важливіше не відставка, а обнулення рейтингу Разумкова як потенційного і небезпечного конкурента Зеленського на президентських виборах. Якщо Разумков вирішить на них піти самостійно, то, маючи підтримку того ж Ахметова і його ЗМІ, про яку говорять усе наполегливіше, він може відібрати дуже великий шматок у Зеленського і зруйнувати його стратегію по переобранню. Електорат у них, по суті, один. Тому Офіс президента, ймовірно, спробує зробити з Разумковим те ж, що і Петро Порошенко з мером Львова Садовим, – через скандал опустити його рейтинг. А потім і зняти з поста спікера. Разумков, ймовірно, це розуміє, а тому і веде себе дуже обережно “, – говорить депутат.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.

Філолог за освітою, журналіст за покликанням. Люблю писати — лаконічні і читабельні тексти на різноманітні теми. Цікавлюсь політикою і шоу-бізнесом. Моя мета проста: знаходити важливу інформацію і ділитися нею з соціумом.

Добавить комментарий