Робота у мене доволі високооплачувана, я вже купив собі квартиру і машину, їжджу відпочивати за кордон, маю якісь заощадження. Мого брата це дуже сильно дратує, але він нічого для цього не робив. Жодного разу не поцікавився, що й до чого. Лише стверджував, що мені пощастило. Але він навіть собі не уявляє, що мені довелося пережити. І якось трапилася у нього така ситуація, що йому знадобилися гроші. Він відразу ж звернувся до мене за допомогою. Я ж рідний брат і «зобов’язаний йому допомогти». Ось тільки я йому відмовив

ІНШЕ…

Це непорозуміння триває вже три роки, саме стільки часу мій рідний брат не спілкується зі мною. Все через те, що він прийшов до мене, щоб позичити гроші, але я йому відмовив, і він дуже образився. От я вирішив написати, щоб розібратися, чи справді я такий поганий брат. Як вчинити в даній ситуації і чи потрібно допомагати грошима родичам.

Побутує така думка, що родичам обов’язково потрібно допомагати. Я з цим згоден, але тільки не матеріально. Зараз спробую вам пояснити чому це так.

Мій брат Віктор старший за мене на два роки. Росли ми з ним разом все дитинство, але в дорослому житті доля нас розділила по різних сторонах. Я закінчив університет, брат вчитися не хотів, після школи поступив в училище. Згодом він пішов працювати на завод, а я почав будувати свою кар’єру в будівельній фірмі.

І все стало виходити досить-таки непогано. Робота у мене доволі високооплачувана, я вже купив собі квартиру і машину, їжджу відпочивати за кордон, маю якісь заощадження.

Брата це дуже сильно дратувало, але він нічого для цього не робив. Жодного разу не поцікавився, що й до чого. Лише стверджував, що мені пощастило. Але це лише ширма, адже він навіть не уявляє собі, що мені довелося пережити, набиваючи собі «шишки».

І якось трапилася у нього така ситуація, що йому знадобилися гроші. Він відразу ж звернувся до мене за допомогою. Я ж рідний брат і «зобов’язаний йому допомогти». Ось тільки це неправильне переконання.

Я йому сказав, що готовий надати допомогу, але тільки лише порадою, так як залежить все тільки від нього. Природно він образився, воно і зрозуміло. Рідний брат, та й не дав грошей.

Але даючи грошей своїм родичам, ви їх робите автоматично заручниками. Одночасно, стаєте домінантом для них. А їх стан тільки погіршуватиметься. Вони не зрозуміють своїх помилок, попросивши грошей.

І так буде тривати до того моменту, поки ви самі не зупините це. А допомагаючи порадою, ви даєте їм шанс на нове і краще життя. Саме так я і хотів поступити. Сказати братові, що йому необхідно зробити, щоб поліпшити своє життя. Я на цьому набив багато «шишок» і втратив багато часу. А тепер готовий поділиться цінною порадою.

Але брат не став мене слухати, а лише тільки образився. Виходить, що він вибрав знову не той шлях і опинився в рутині. Якби я йому допоміг в той момент матеріально, то пізніше він би сказав, що я йому погано допоміг. І вимоги б тільки зростали. Я вважаю, що вчинив правильно.

Фото ілюстративне – rbk.

Добавить комментарий