Росія слідом за США виходить із Угоди про відкрите небо, яка дозволяла конролювати військову діяльність союзників

ІНШЕ…

Про це повідомляє пресслужба відомства.

У міністерстві заявили, що причиною такого рішення є вихід з угоди США, що «порушило баланс інтересів держав-учасниць, якого досягли при укладанні договору». Росія повідомила, що пропонувала нові умови співпраці в межах договору, але країни-союзниці США їх відхилили.

Як пише Deutsche Welle, Росія вважає, що США отримує дані розвідки від своїх союзників, які беруть участь в Угоді. Москва хотіла оновити умови договору таким чином, щоб американська сторона більше не отримувала інформацію щодо розвідки від країн-учасниць договору.

Чому Вашингтон вийшов із договору?

22 листопада 2020 року Рада нацбезпеки США повідомила, що країна офіційно виходить з Угоди про відкрите небо. У Вашингтоні наголосили, що причиною цього є грубе порушення Росією умов договору.

«Президент Дональд Трамп ніколи не припиняв ставити Америку на перше місце, виводячи її із застарілих угод і домовленостей, які принесли користь нашим супротивникам коштом нашої національної безпеки», — наголосили тоді у відомстві.

Що це за угода?

Угоду про відкрите небо було укладено в межах в 1992 році. Окрім США, її учасниками є 34 країни, зокрема й Україна. Мета Угоди полягає у зміцненні довіри між державами через удосконалення механізмів контролю за військовою діяльністю та за дотриманням чинних договорів у галузі контролю над озброєннями.

Кожна держава-учасниця Угоди про відкрите небо зобов’язувалася надавати іншій можливість за допомогою цивільної авіації оглядати її територію. Так учасники могли взаємно контролювати, чи не розробляються десь таємні озброєння.

Росія, втім, в останні роки заборонила доступ авіації до окремих районів у межах Угоди. Йдеться, зокрема, про Абхазію та Південну Осетію (які РФ окупувала внаслідок війни з Грузією у 2008 році), Москву, Чечню і частково Калінінградську область.

Підписуйтеся на щотижневу розсилку від редакції hromadske, щоб знати, що насправді відбувається. Лист приходить щонеділі. Без спаму. Без реклами. Тільки найважливіше за тиждень.

Добавить комментарий