Рятувальники 15 годин транспортували заблукалого львівського туриста (фото)

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Два дні рятувальники та волонтери прочісували гори і знайшли знесиленого мандрівника аж  на території Румунії.  Про це пише ТСН.

Волонтер-рятувальник Богдан Фаштрига з напарником 14 січня пізно ввечері вирушили з  притулку на пошуки  львів’янина Степана, який заблукав у горах. Волонтери були найближче, приблизно за 7 кілометрів, від  нього.

“Ми побачили самотній ліхтарик серед лісу, він був приблизно за 400 метрів від координат з наметом. Він на той момент вже був дуже знесилений, пересувався переважно на 4 кінцівках”, – розповів Богдан.

Координати  волонтерам передали друзі Степана, яким він надіслав смс-повідомлення.

“Ми зрозуміли, що нам буквально 3-4 години ходу на скі-турі. Скі-тур – це особливий вид лиж. І в нас кожен волонтер екіпірований скітурним комплектом, лавинним комплектом, медикаментами для надання першої долікарської допомоги і евакуаційними засобами” – говорить волонтер-рятувальник Олексій Тригуб’як.

Турист був на висоті 1500 метрів  вже на румунській територій, його знайшли о 3 ночі, до світанку він міг би не дожити.

Мінус 17 градусів, але на вітрі відчувається як  25  і метр снігу, в таких умовах ще 15 годин туриста транспортували до притулку.

“У потерпілого ще не було снігоступів і кожен крок по цілині – це просто провал по пояс, тому що зараз дуже багато свіжого і морозного снігу випало. Ми в результаті з напарником просто пробивали стежку своїми лижами. Вгору він ішов, а вниз ми його спускали на санях”, – розповідає рятувальник.

А потім ще чотири кілометри пішки надзвичайники  на спеціальних ношах транспортували туриста від притулку до Рахова.

“15 чоловік тягнуло цього потерпілого, тому що великий сніг, дуже важко пересуватися, де підйоми – це було просто не реально, дуже важка операція була”, – згадують вони.

А далі ноші з потерпілим поклали у всюдихід “Богун” та передали медикам.

Туристу 25 років, за фахом  агроном, у гори чомусь вирушив сам, екіпірований він був, як новачок. Не все обмундирування було розраховане для зимових гір – намет зламався під тиском снігу. У наплічнику туриста знаходилася багато зайвих речей: засоби для малювання, різні побутові речі, які потрібні в готелях, а не в туристичному поході.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

Добавить комментарий