Санкції працюють: ще одна компанія відмовилася працювати з «Північним Потоком-2» — Bloomberg

ІНШЕ…

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на свої джерела, наближені до цього питання.

Зазначається, що компанія потенційно могла потрапити під новий пакет санкцій, яким каратимуть компанії, що надають технічну сертифікацію і страхові послуги російському проєкту.

Рішення не співпрацювати з «Північним Потоком-2» ухвалили, коли Росія знову активізувала роботи над будівництвом газопроводу. Роботи відновили у грудні 2020 року майже після річного простою через санкції США, які наклали у грудні 2019 року.

Zurich стане третьою компанією, яка вийде з угоди з росіянами за останній час. Перспектива втратити доступ до ринку США вже призвела до того, що норвезька компанія DNV GL, яка мала сертифікувати російський газопровід, відмовилась це робити. Від співпраці відмовилась і данський інженерна фірма Ramboll.

Водночас Bloomberg зазначає, що Zurich лише одна з багатьох страхових компаній, які пов’язані з трубопроводом. Офіційно у ній відмовилися коментувати цю інформацію з міркувань конфіденційності. 

Нагадаємо, нещодавно Сенат США подолав вето президента Дональда Трампа на оборонний бюджет країни. Цей документ, зокрема, передбачає розширення санкцій США проти «Північного потоку-2».

«Північний потік-2»

Проєкт будівництва газопроводу Nord Stream 2 для постачання газу до Європи в обхід України здійснює російський «Газпром» спільно з провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії.

Наразі «Північний потік-2» майже повністю готовий, у грудні завершилося будівництво ділянки в Німеччині, тепер залишилась лише ділянка в Данії. У разі його завершення Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи без послуг української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.

Добавить комментарий