СБУ виявила хакера, який «полював» на персональні дані співробітників Служби. Він працював на замовлення РФ

ІНШЕ…

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Службовці встановили, що зловмисник діяв на замовлення спецслужб Росії, його діяльність фінансували російські куратори через заборонену в Україні платіжну систему «Яндекс Деньги».

Зловмисником виявився мешканець Львівщини. Днями він надіслав розсилку спам-повідомлень у месенджері WhatsApp на особисті номери співробітників СБУ. Вони містили посилання на сайт, що хоститься з території РФ.

Після переходу на сайт відбувалося автоматичне завантаження «папки з архівом». У ній відкривався нібито список співробітників СБУ, за вбивство яких бойовики терористичних організацій «Л/ДНР» пропонують грошову винагороду.

Насправді, за висновками експертів, архівний документ містить вірус. Він надає доступ до інформації на уражених пристроях, зокрема до log-файлів із ключами доступу до банківської системи, поштових сервісів та облікових записів соцмереж.

Під час обшуків за місцем проживання чоловіка правоохоронці вилучили 5 GSM шлюзів на 78 онлайн-каналів, комп’ютерне обладнання зі шкідливим програмним забезпеченням, мобільні пристрої та флеш-накопичувачі, майже 4 тисячі SIM-карток українських мобільних операторів. 

Добавить комментарий