СБУ намагається видворити білоруського анархіста Боленкова з України. Що про нього відомо?

ІНШЕ…

Про це повідомляють неурядовий проєкт «Без кордонів» та білоруська служба «Радіо Свобода» з посиланням на правоохоронні органи.

У проєкті розповіли, що співробітники Нацполіції провели обшук у квартирі Боленкова вранці 21 квітня. Після цього представники української спецслужби пред’явили йому рішення про примусове видворення. 

В організації зазначають, що вислати з країни чоловіка нібито намагаються на підставі рішення СБУ, а не суду. Координатор «Без кордонів» Максим Буткевич уточнив, що за рішенням суду відбувався лише обшук.

У проєкті також наголошують, що Боленков хотів просити статусу біженця в Україні, однак це прохання нібито ігнорують. Водночас у правоохоронних органах в коментарі «Радіо Свобода» підтвердили факт обшуку. Однак не уточнили, у яку країну його збираються висилати. Співрозмовник видання уточнив, що офіційний коментар правоохоронці оприлюднять протягом 21 квітня.

Боленков розповів «Радіо Свобода», що обшуки нібито відбувалися «з деякою підозрою у підпалі». Однак такі дії зі свого боку чоловік не визнає, а обшуки, за його словами, «замовлені ультраправими групами в Україні», тому що він нібито бере участь в ультраправих акціях — зокрема й на підтримку ЛГБТ-спільноти.

«Мені сказали, що я загрожую національній безпеці України, тому ухвалили рішення, щоб я залишив територію України протягом 24 годин. Мене хотіли витягнути з квартири, але прийшов адвокат і сказав, що вони не мають права. Співробітникам СБУ не дозволяють перебувати в моїй квартирі, вони навіть не пред’явили нам свої документи», — сказав Боленков.

Нагадаємо, у 2019 році з України депортували ще одного білоруського прихильника анархізму — Олександра Францкевича.

Анархізм — суспільно політична ідеологія, ціллю якої є знищення державної влади та створення інститутів громадського самоуправління.

Прихильники анархізму вважають, що суспільство можна організувати й без влади людини над людиною. Однак ця ідеологія має багато течій.

Хто такий Боленков?

Він є прибічником анархізму. В Україні живе з 2017 року, однак за три роки до того брав участь у подіях на Майдані.

Друзі Боленкова розповіли «Радіо Свобода», що він живе в Україні з 2017 року.

З Білорусі чоловік поїхав після того, як його звинуватили у спробі підпалу податкової інспекції в Гомелі. Друзі Боленкова зазначили, що білоруські правоохоронці після цього хотіли його завербувати, однак Боленков нібито відмовився. Після цього його нібито і почали переслідувати. «Суспільне» також пише, що Боленков є учасником протестів на Майдані у 2013-2014 роках.

Добавить комментарий