Син баскетболіста в 6 років втратив ліву руку, але не здався. Тепер він буде грати в першому дивізіоні NCAA

ІНШЕ…

17-річний Гансель Еммануель Донато Домінґес із Домініканської Республіки, який у дитинстві втратив ліву руку через аварію, отримав пропозицію від Університету штату Теннессі приєднатися до баскетбольної команди першого дивізіону Національної асоціації студентського спорту (NCAA).

Про це Донато повідомив в Instagram.

«Дякую за те, що вірите в мої таланти», — написав хлопець. У соцмережі за ним стежать майже 600 тисяч підписників.

Гансель народився в Домініканській Республіці в сім’ї відомого колишнього професійного баскетболіста Ганселя Сальвадора Донато. Сім’я жила в одному з найбідніших районів столиці Санто-Домінґо.

У шестирічному віці на Ганселя впала стіна. Батько врятував сина через дві години, але лікарям довелося ампутувати ліву руку. «Коли з Ганселем стався нещасний випадок, моє життя зруйнувалося», — пригадував в інтерв’ю The Orlando Sentinel його батько.

Попри трагедію, Гансель продовжував прагнути баскетбольної кар’єри та продовжував тренуватися. У грудні 2020 року він отримав стипендію на навчання в християнській школі в місті Кіссіммі штату Флорида, де долучився до тамтешньої баскетбольної команди.

Після цього в мережі стали поширюватися відео з грою Ганселя. Попри відсутність лівої руки, зі зростом 196 сантиметрів 17-річний хлопець легко обходив захисників і закидав триочкові м’ячі.

В інтерв’ю The Orlando Sentinel Гансель багато говорить про віру в бога і те, як вона скеровує його життя. Навіть свій номер у команді — четвертий — він тлумачить відповідно до Біблії як «переродження, нове життя».

«[Гра в баскетбол] — це не те, чого я хочу чи чого я прагну досягти в житті. Це те, чого від мене хоче бог», — пояснює Гансель журналістам.

Зараз хлопець вчить англійську (в Домініканській Республіці говорять іспанською), без знання якої йому важко взаємодіяти з гравцями з іншої команди. Але, додає Гансель, вони підтримують його.

Як пише HBCU Gameday, тривалий час хлопець грав у командах Аматорського спортивного союзу (AAU), хоча експерти вважали його гру відповідною рівня команд NCAA. Ймовірно, відсутність пропозицій раніше пояснюється тим, що в Ганселя лише одна рука.

Перший дивізіон NCAA є найбільш престижним і передбачає більші бюджети, ніж другий і третій дивізіони. У ньому наразі перебувають майже 70 команд закладів вищої освіти США. Баскетбол є найбільш прибутковим видом спорту NCAA і приніс Асоціації понад 80% доходу у 2016-17 роках.

читайте також

Добавить комментарий