Співробітникам посольства США в Афганістані наказали знищити документи та комп’ютери перед евакуацією — ЗМІ

ІНШЕ…

Про це повідомляють National Public Radio та CNN, які отримали у своє розпорядження службову записку для співробітників американського посольства в Кабулі.

Більшість співробітників дипвідомства будуть евакуйовані американськими військовими, які прибувають до Афганістану для забезпечення безпеки від’їзду дипломатів.

У службовій записці зазначається, що в посольстві залишиться невелика кількість персоналу. Тим же, хто Афганістан покине, наказали знищувати конфіденційні документи і комп’ютери перед від’їздом.

Журналісти відзначають, що США також закликали талібів не нападати на посольство.

Нагадаємо, Міністерство закордонних справ України закликає українців відмовитися від поїздок в Афганістан через ескалацію конфлікту в країні. А тим, хто вже там, негайно покинути країну «до стабілізації безпекової ситуації».

Що відбувається в Афганістані?

З травня 2021 року в Афганістані тривають активні воєнні дії. Вони почалися після оголошення США про виведення військ із Афганістану, де ті перебували протягом понад 20 років: спершу — для стримування «Талібану» й боротьби з терористами, які здійснили напади на США, потім — для укріплення безпеки країни.

Але уряд Афганістану побоюється (і, як видно з останніх подій, небезпідставно), що відсутність американських військ у країні розв’яже руки «Талібану» й призведе до поступового захоплення країни бойовиками. Водночас США не раз запевняли, що продовжать підтримувати афганські війська матеріально й фінансово.

За оцінками джерел Євросоюзу, зараз «Талібан» контролює десь 65% території Афганістану (самі таліби говорили про 85%). Напередодні, 12 серпня, угруповання заявило про захоплення міст Кандагар і Герат — другого і третього найбільших населених пунктів Афганістану. Розвідка США припускає, що протягом 90 днів таліби можуть захопити афганську столицю Кабул.

Добавить комментарий