США запровадили санкції проти китайського інвестора «Мотор Січ». Той назвав такі дії неправомірними

ІНШЕ…

Про санкції повідомила пресслужба Міністерства.

Skyrizon потрапила до санкційного списку, у який вносять компанії, що працюють в інтересах китайської армії. У США наголошують, що компанія загрожує нацбезпеці країни та її союзників, «допомагаючи Китаю залякувати сусідів у Південно-Китайському морі».

Обмеження стосуються експорту, реекспорту і переміщення товарів усередині США. Для цього Skyrizon потрібно буде отримувати додаткову ліцензію.

Міністр торгівлі США Уілбур Росс відзначає, що Skyrizon — китайська державна компанія і її спроби придбати та узаконити закордонні військові технології становлять велику загрозу.

У Міністерстві також вважають, що такі санкції мають стати попередженням для експортерів про тісний зв’язок Skyrizon з армією Китаю.

Водночас у компанії дії американської влади назвали неправомірними та необґрунтованими. Там переконують, що шукатимуть юридичні інструменти для свого захисту.

«Рішуче виступаємо проти будь-якого узагальнення концепцій національної безпеки, поєднання правдивої і неправдивої інформації, а також політизації та ідеологізації стандартних торгово-економічних дій…», — йдеться у заяві.

«Мотор Січ» між США та Китаєм

У грудні 2019 року почесний президент підприємства, ексрегіонал В’ячеслав Богуслаєв підтвердив продаж акцій «Мотор Січі» китайським компаніям (Skyrizon й Xinwei Technology), вони мали отримати понад 50%, тобто контрольний пакет.

Але українська влада, схоже, не хоче передавати стратегічне підприємство в галузі авіабудування китайським компаніям. РНБО, наприклад, хоче «захистити національні інтереси». Президент Зеленський також казав про це. Не обійшлося тут і без США.

У Сполучених Штатів останнім часом погіршилися відносини з Китаєм, який поширює свій вплив у світі, тому Вашингтону не подобається, що за допомогою технологій «Мотор Січі» Пекін може наростити свої військові можливості.

Так, наприкінці серпня 2019-го тодішній радник президента США Дональда Трампа з нацбезпеки Джон Болтон висловлював занепокоєність через продаж «Мотор Січі» китайським компаніям. Повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор казав, що Вашингтон розраховує на нову угоду, яка залучить американського або іншого, не китайського інвестора.

Наприкінці серпня 2020 року держсекретар США Майк Помпео заявив Зеленському, що США занепокоєні планами Китаю купити «Мотор Січ».

Зрештою нині Skyrizon і Xinwei Technology звинуватили Україну у порушенні їхніх прав та найняли три міжнародні юридичні фірми, щоби відсудити в України 3,5 мільярда доларів.

Про перипетії навколо продажу «Мотор Січ» можете детальніше прочитати тут.

Добавить комментарий