Таліби блокують доступ афганців до аеропорту Кабула для евакуації та просять країни «не переманювати таланти»

ІНШЕ…

Речник «Талібану» Забіхулла Муджахід на пресконференції у Кабулі заявив, що угрупування не дозволить американцям продовжити термін операції військових для евакуації людей.

«У них є літаки, у них аеропорт, вони повинні вивести своїх громадян та підрядників звідси», ㅡ сказав Муджахід.

Окрім того, таліби закликають афганців не тікати з країни, а іноземні держави ㅡ припинити «заохочувати» талановитих людей виїжджати. Муджахід заявив, що країні необхідні їхні здібності, а люди можуть повернутися до нормального життя та до роботи.

«Давайте жити разом. Війна для нас закінчилася», ㅡ цитує Муджахіда BBC.

Окрім того, речник талібів зазначив, що жінкам не будуть постійно заважати йти на роботу. Каже, угрупування намагається придумати процедуру, щоб вони могли повернутися до роботи.

Окрім того, таліби обіцяють безпеку іноземним посольствам та відновлення повноцінної роботи для шкіл, університетів та лікарень, місцевої влади, ЗМІ тощо.

Евакуація з Афганістану

Наразі, за даними уряду США, близько 50 тисяч іноземців та афганців покинули країну з аеропорту Кабула з моменту приходу до влади талібів.

США планують вивести своїх військових з Афганістану, які наразі допомагають людям евакуюватися, до 31 серпня. Втім, президент США Джо Байден припустив, що американські військові можуть залишитися в Афганістані після цього терміну, щоб забрати всіх своїх громадян.

Вже станом на 19 серпня ЗМІ повідомляли, що «Талібан» значно ускладнює евакуацію людей. Наприклад, угрупування встановило на шляху до аеропорту блок-пости. Через них не пропускають афганців, які хочуть втекти з країни, особливо тих, що не мають проїзних документів. А військові США не могли зв’язатися з людьми за межами аеропорту в Кабулі.

Що відбувається в Афганістані?

Після оголошення про виведення військ США й НАТО з Афганістану у травні 2021 року там почалися активні воєнні дії. Вони зрештою призвели до захоплення влади бойовиками угруповання «Талібан» 15 серпня. Президент Афганістану Ашраф Гані виїхав із країни до Об’єднаних Арабських Еміратів, щоб уникнути кровопролиття.

Зрештою 19 серпня «Талібан» оголосив про створення «Ісламського Емірату Афганістан». Країна вже мала цю назву понад 20 років тому, коли «Талібан» контролював тамтешню владу.

Після виїзду Гані віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех заявив, що за конституцією саме він тепер є очільником країни. Салех, за даними ЗМІ, наразі збирає коаліцію, що протистоятиме владі «Талібану» в Афганістані, у північній провінції Панджшер, яка єдина не визнала владу «Талібану».

Таліби, які вже правили Афганістаном у 1996-2001 роках, обіцяли не відновлювати сувору систему шаріату за середньовічним зразком. Проте люди на місцях стверджують, що це не так. ЗМІ повідомляють про померлих на акціях протесту, що відбувалися від 16 серпня. Західні країни спішно евакуюють своїх громадян та афганців з Афганістану.

Добавить комментарий