Терміново! Ганебні кадри – “останні дні” Нацкорпусу, полетіли заяви: фатальна помилка Білецького

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Куди поділась журналістська солідарність і підтримка? Пройшла майже доба, як побили журналіста “Букв”. На жаль, це не перший факт, коли на акції б’ють журналістів.

Про це пише у Фейсбуці політолог Віктор. Таран. Надалі подаємо в оригіналі.

На жаль, це далеко не вперше, коли після побиття журналіста влада і правоохоронці мовчать, або видають пусті пресрелізи на тему: “Знайдемо і покараємо”. Ну з владою все зрозуміло.

Але (!) на моїй пам’яті ледь не вперше не чую протестних заяв журналістських і профільних громадських правозахисних організацій чи об’єднань. Раніше, за часів Кучми, Януковича, Ющенка і Порошенка, якщо був хоч якийсь факт перешкоджання діяльності журналістам – інформаційний простір вибухав протестними заявами.

“Чесно”, РПР, “Стоп Цензура”, “Новий Громадянин” – не великий перелік організацій, які гостро реагували на будь-яку спробу або перешкоджати діяльності журналістів, або встановити цензуру в країні.

А зараз – тиша. Пройшла майже доба і від них жодної заяви до Офісу президента. Пам’ятаю свого часу за таких обставин ті ексжурналісти, які зараз зручно вмостилися у кріслах наглядових рад чи заступників міністрів – гостро реагували. Робили заяви, що за такі факти персональну відповідальність несе президент. Ну з ними в принципі все зрозуміло – золотим медом їм замазали совість і вуста.

Але тоді у мене лишаються питання до журналістських рухів та профільних НУО.

А чому мовчите ви? Де заяви? Вихідні – не пояснення.

Свого часу рух “Стоп Цензура” робив заяви й вдень і вночі, і на вихідних і у будні. Ця тиша від журналістів – дуже поганий сигнал для суспільства. Бо в суспільствах де журналісти не вміють себе захищати, згортається свобода слова і приходять автократичні режими, – зазначив Таран.

У той же час зазанчимо, що партія “Слуга Народу” вважає категорично неприпустимим напади на представників ЗМІ та вимагає суворого покарання винних у нападі на фотокореспондента видання “Букви”, що стався 14 серпня під час акції на вулиці Банковій. За фактом злочину вже відкрито кримінальне провадження.

“Подібна ситуація є неприпустимою для України, демократичної і цивілізованої держави, де кожен громадянин має право виконувати свою роботу, не боячись за свої здоров’я та життя. Цього року ми вже ухвалили закон, яким зробили покарання за перешкоджання здійсненню журналістської діяльності жорсткішим. Лише так можна зупинити подібне свавілля. Кожен українець має бути у безпеці”, – заявила голова підкомітету з питань інформаційної політики Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук

Голова підкомітету з питань права громадян на інформацію Комітету ВРУ з питань свободи слова Тетяна Циба додала, що з цього приводу буде проведено засідання комітету, за результатами якого депутати підготують відповідні запити до правоохоронних органів

Нагадаємо, 14 серпня під Офісом президента відбулася акція “Зупинимо капітуляцію” за участю представників Нацкорпусу. За словами глави Департаменту комунікацій МВС Артема Шевченка активісти Нацкорпусу не захотіли пройти перевірку на вміст небезпечних предметів і спровокували зіткнення з силами правопорядку.

Пізніше стало відомо, що семеро поліцейських і один військовослужбовець Нацгвардії постраждали від дій мітингувальників у центрі Києва поблизу Офісу президента. Також серед постраждалих – кілька громадян. Крім того, невідомі побили журналіста.

Добавить комментарий