Терміново! Нацкорпус “знесли”, Білецький у шоці: останній протест. Більше “не рипнуться”. Кінець

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Коротко про сьогоднішній мітинг “Нацкорпусу” у Києві. Це просто-напросто банальна спроба захистити своїх соратників, спійманих на криміналі.

Про це пише у Фейсбці відомий блогер Михайло Шнайдер.

Було б краще, якби ці хлопці не переводили всю цю історію в політику, а просто б визнали очевидне – звичайна кримінальна справа.

У будь-якому випадку, Білецький сам повідомив, що СБУ почало цю справу ще півтора року назад. Тому це точно не пов’язано з поточними політичними подіями.

СБУ проводила розслідування щодо цих людей тільки тому, що їх діяльність дійсно заслуговувала реакції правоохоронців. А записи, оприлюднені службою безпеки, говорять самі за себе.

Зрозуміло, що будь-які громадяни України можуть протестувати – якщо це мирний Протест. Але поліція і Нацгвардія має забезпечити порядок на цьому самому Мітингу.

Чого нам точно не треба – так це зручної картинки для російських ЗМІ і зручних інформаційних приводів для всіляких Скабєєвих і Соловйових .., – пише блогер.

Зазначимо, що відбулося це після того, як Шевченківський районний суд Києва обрав запобіжні заходи представникам “Нацкорпусу”. Активістів затримали 5 серпня за обвинуваченням у рекеті та створенні організованого злочинного угруповання.

Розглядати справу суд розпочав ще 6 серпня, однак засідання затягнулося до ночі. Станом на ранок 7 серпня запобіжні заходи обрали щодо всіх затриманих.

Запобіжні заходи активістам.

Шевченківський районний суд обрав усім 7 представникам “Нацкорпусу” запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без права внесення застави. Вони перебуватимуть у СІЗО протягом наступних 60 діб.

Підозрюваним інкримінують статті про створення злочинної організації, вимагання та протидію законній господарській діяльності.

Нагадаємо, затримання представників “Нацкорпусу”

СБУ 5 серпня ліквідувала злочинне угруповання, яке займалося рекетом й погрожувало бізнесменам у Харкові.

До злочинної групи належали майже 50 осіб, а обсяг прибутку становив понад 1 мільйон гривень щомісяця.

До складу угрупування належали чинні правоохоронці та чоловіки із досвідом ведення бойових дій. Вони діяли за чіткою структурою та вчиняли правопорушення економічного та насильницького характеру. Зокрема, підозрювані шантажували підприємців у сфері ритуальних послуг.

У такий спосіб вдавалося заробляти понад 1 мільйон гривень щомісяця. Якщо ж підприємці відмовлялися давати гроші, то їм погрожували фізичною розправою.

Правоохоронці мають задокументовані випадки, коли зловмисники шкодили майну бізнесменів, які не давали їм грошей. Зокрема, спалювали автомобілі.

Злочинці співпрацювали з владою

Угруповання мало зв’язок з представниками органів місцевої влади. СБУ вдалось зафіксувати, що підтримували злочинну діяльність посадовці одного з комунальних підприємств Харківської міської ради.

Працівники СБУ проводили санкціоновані обшуки й конфіскували гроші, чорнові записи обліку “поборів з підприємців”, зброю, боєприпаси, а також посвідчення чинних працівників Нацполіції.

Зловмисники діяли за чіткою структурою та вчиняли правопорушення економічного та насильницького характеру. Правоохоронці мають задокументовані випадки, коли злочинці шкодили майну бізнесменів, які не давали їм грошей.

Добавить комментарий