Терміново! Шмигаля викрили – сталось неочікуване, країна на ногах. Шокуюча правда про тарифи – показали все

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Для всіх побутових споживачів в Україні пропонується ввести державне регулювання цін на газ на період дії карантину або до кінця опалювального сезону. Про це заявив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні Уряду 13 січня. У той же час експерти досить скептично ставляться до такої ініціативи.

Про це йде мова в матеріалі видання VESTI “На рік вперед: Кабмін знизить тарифи по-новому, незадоволені всі

Глава Житлового союзу України Олександр Скубченко простими підрахунками спростовує обіцянки прем’єра:

“Перше. Газ – не більше 6,99 гривень з 1 лютого по 31 березня для населення і для ПЕК. А з 1 квітня – знову ринок. Друге. Абонплата на газ – влада каже, що буде не більше 1,79 гривень за куб. Але насправді прибріхує – це без ПДВ, так що 2,15 гривень з ПДВ. Знизять тільки для 14-ти газзбутів, у яких тарифи вище, кому на три копійки, а кому і аж на 30 копійок. У кого нижче 2,15 гривень – тарифи без змін. Разом, газ після “зниження” буде коштувати 9,15 гривень за куб, що дорожче, ніж в пік до Зеленського – 8,50 гривень ” .

Директор аналітико-дослідницького центру “Інститут міста” Олександр Сергієнко розвіяв останні ілюзії:


“Уряд може диктувати ціни тільки НАК “Нафтогаз України”, тому що це державна компанія. Облгази, відповідно до закону про ринок газу, можуть ставити ту ціну, яку їм захочеться. “НАК не контролює ціни на імпортний газ і український, які видобувають приватні компанії, а це 20%. Впливати на вартість газу НАК може тільки ринковим способом – відбираючи споживачів у своїх конкурентів – облгазів”, – розповів він.

Експерт припускає, що облгази будуть ставити палки в колеса абонентам, захотіли перейти в НАК. Крім того, зазначає він, до 6,99 гривень треба додати транспортування і розподіл – вийдуть ті ж самі 8-9 гривень.

“Ви ніде, в тому числі в документах НАК” Нафтогаз України “, не знайдете даних про собівартість українського газу”, – підсумував політичний аналітик Віталій Романченко.

При цьому питання електроенергії і опалення обходять стороною. Скубченко звертає увагу, що з опалення та гарячій воді (левова частка платежів в містах) взагалі немає ніякого рішення. І, за його словами, швидше за все, не буде, оскільки про компенсацію за електроопалення, прем’єр вже й не згадує. А те, про що згадував раніше і не публічно, а на зустрічах (про це розповідали Олександр Корнієнко та інші депутати), не викликає захоплення.

ДжерелоДобавить комментарий