Трудова книжка не знадобиться: деяким категоріям українців призначатимуть пенсії по-новому, що потрібно знати

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Новий порядок підтвердження трудового стажу

Уряд України підтримав низку пропозицій щодо зарахування страхового стажу деяким категоріям громадян. Подробицями поділилася Уповноважений з прав людини Людмила Денисова у себе в Facebook.

Денісова повідомила, що внесла пропозицію до Кабміну щодо нових правил підтвердження трудового стажу при призначенні пенсій, якщо в трудовій книжці немає відповідних записів.

За ініціативою омбусмена тепер до страхового стажу українця буде зараховуватися і період, коли людину утримували під вартою, відбування покарання в місцях позбавлення волі або перебування на засланні або на примусовому лікуванні.

Вказується, що головною умовою внесення цього часу до страхового стажу є, щоб він був встановлений, як юридичний факт на підставі судового рішення.

Денісова зазначила, що до неї неодноразово зверталися українці зі скаргами на порушення їхніх прав при призначенні пенсії.

Тому, омбудсмен взялася за створення пропозицій, які б змінили дану ситуацію і передала їх на розгляд до Міністерства соціальної політики та Пенсійного фонду України.

Згодом ці всі пропозиції були враховані в проєкті постанови, розробленому Мінсоцполітики, яку відомство 11 серпня передало в Кабінет Міністрів України й на недавньому засіданні його в підсумку затвердили.

До слова, Мінсоцполітики також запропонувало скоротити вимоги до страхового стажу при виході на пенсію.

Якщо досягаючи пенсійного віку українець накопичив покладений страховий стаж, то йому належить 40% від заробітку.

Але якщо у людини тільки 15 років стажу, то йому зможуть призначити соціальну пенсію. Навіть у тих, хто офіційно пропрацював понад 5 років буде шанс оформити пенсію, їм буде покладена держдопомога в розмірі прожиткового мінімуму.

Добавить комментарий