Українців евакуюватимуть із Афганістану 16 серпня. Літак вирушатиме з Кабула, просять звернутися в посольство

ІНШЕ…

Про це повідомило посольство України в Таджикистані, яке працює в Афганістані за сумісництвом.

Кількість місць на рейсі обмежена, тож охочих евакуюватися просять звернутися до посольства за телефоном +992 90000 6520 та на електронну пошту [email protected] для подання копій паспортів.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляв, що в Афганістані наразі перебувають від 50 до 100 громадян України і поки що вони не зверталися з проханням допомогти їм покинути країну. Також МЗС закликає українців відмовитися від поїздок в Афганістан через ескалацію конфлікту в країні.

На тлі наступу угруповання «Талібан» в Афганістані Reuters із посиланням на представника НАТО повідомило, що міжнародний аеропорт Кабула призупинив усі комерційні рейси. За даними FlightRadar24, наразі на 16 серпня скасований лише один рейс — до ОАЕ.

Крім того, США та низка західних країн ще 15 серпня розпочали евакуацію своїх дипломатів із Кабула. Водночас Росія евакуювати своїх дипломатів із Кабула не збирається, оскільки «Талібан» гарантував їм безпеку.

Що відбувається в Афганістані?

З травня 2021 року в Афганістані тривають активні воєнні дії. Вони почалися після оголошення США про виведення військ з Афганістану, де ті перебували понад 20 років: спершу — для стримування «Талібану» й боротьби з терористами, які здійснили напади на США, потім — для укріплення безпеки країни.

Виведення американських військ є передумовою початку мирного процесу, про який сторони в Афганістані домовилися ще в лютому 2020 року за посередництва США. Згідно з умовами тієї угоди, після виведення іноземних військ з Афганістану таліби й Кабул повинні були розпочати внутрішній діалог для політичного розв’язання свого протистояння.

Уряд Афганістану побоювався, що відсутність американських військ у країні розв’яже руки «Талібану» й призведе до поступового захоплення країни бойовиками, що, власне, і сталося. Водночас США не раз запевняли, що продовжать підтримувати афганські війська матеріально та фінансово.

15 серпня таліби захопили Кабул, увійшли в президентський палац і планують найближчим часом оголосити про створення Ісламського Емірату Афганістан. Країна вже мала цю назву понад 20 років тому, коли «Талібан» контролював тамтешню владу. А президент Афганістану Ашраф Гані виїхав із країни.

Добавить комментарий