Українців штрафуватимуть за захисний щиток замість маски

ПОЛІТИКА-ПОДІЇ УКРАЇНИ

Глава парламентського комітету з питань здоров’я нації Михайло Радуцький заявив, що захисний щиток не прирівнюється до маски. За використання такого девайсу, як зазначив нардеп, буде загрожувати штраф за порушення карантину.

“Згідно з дослідженнями вчених, вони не є альтернативою медичним маскам. Такі мініатюрні щитки просто змінюють напрям руху потоку повітря, який ми видихаємо. Але це нічого принципово не змінює, якщо йдеться про закрите приміщення з поганою вентиляцією”, – пояснив нардеп.

Він наголосив, що Нацполіція повинна притягати до відповідальності людей, які користуються захисними щитками точно так, як і тих, хто не носить маску або носить неналежним чином.

“Отже, маска на підборідді, пластиковий щиток – дорівнює відсутності маски. Настав час для Нацполіції та Держпраці згадати про вимоги законодавства та посилити контроль за дотриманням маскового режиму”, – сказав він.

Нагадаємо, що минулого року парламент ухвалив два закони щодо відповідальності за порушення маскового режиму. Наразі у законодавстві передбачена така відповідальність:

від 170 до 255 гривень для громадян;

від 3400 до 5100 гривень для юридичних осіб.

Добавить комментарий