Уряд Нідерландів подав у відставку після гучного скандалу: там тисячі сімей помилково звинуватили у шахрайстві

ІНШЕ…

Про це повідомляє нідерландський телеканал NOS.

15 січня уряд прем’єр-міністра Марка Рютте зібрався на засідання, де вирішив у повному складі піти у відставку. Зробив це за два місяці до запланованих загальних виборів у країні.

Рютте, який обіймав посаду прем’єра з 2010 року, назвав ситуацію «ганебною».

Про скандал

Податкова служба Нідерландів звинуватила тисячі сімей у шахрайстві й вимагала від них повернути державі соціальну допомогу на дитину за період з 2013 по 2019 рік. Ішлося про десятки тисяч євро, в результаті чого багато сімей збанкрутіли, змушені були переїхати у гірше житло, а дехто навіть розлучився. Загалом постраждали понад 20 тисяч сімей.

Звіт депутатів про ці безпідставні звинувачення під назвою «Безпрецедентна несправедливість» був опублікований минулого місяця після розслідування.

У ньому йдеться про порушення «основоположних принципів верховенства права» податковою. Зазначається, що у шахрайстві сім’ї звинуватили без лихого умислу, через адміністративну помилку.

У звіті говориться, що міністри, депутати, державні службовці та судді відповідальні за це. Також рекомендується надалі всім чиновникам «ставити собі питання, як запобігти повторенню подібного».

Про потерпілих

Раніше уряд уже вибачався за помилку податкової та виділив понад 500 мільйонів євро на компенсації постраждалим, близько 30 тисяч євро на кожну сім’ю.

Двадцять постраждалих сімей також подали в суд на міністрів трьох партій в нинішній коаліції через їхню роль у скандалі, стверджуючи, що до такої ситуації призвела злочинна недбалість через відсутність належного врядування, дискримінацію та порушення прав дітей. 

46-річний нідерландець Роджер Деріккс — кухар за професією і батько двох дітей — розповів DW, що податкова незаконно просила його виплатити 60 тисяч євро. Через це стосунки у сім’ї стали напруженими й він розлучився з дружиною.

«Хаос, це був абсолютний хаос… Вони прийшли до мене додому й забрали мій холодильник, вони забрали мою машину, вони взяли 40% моєї зарплати», — розповів чоловік. 

Добавить комментарий