У Білорусі вчергове відключили енергоблок АЕС, бо спрацювала система захисту

ІНШЕ…

Про це повідомляє Міністерство енергетики Білорусі.

Там кажуть, що це відбулось під час дослідно-промислової експлуатації першого енергоблоку, у межах якого проводиться тестування систем та обладнання. У відомстві запевняють, що радіаційний фон у районі станції залишається в нормі.

У державному об’єднанні Belenergo наголосили, що енергосистема Білорусі «працює стійко».

На початку листопада відбулось урочисте відкриття першої в Білорусі АЕС, самопроголошений президент країни Олександр Лукашенко заявив, що це історичний момент, а Білорусь «стала ядерною державою».

Наступного дня на станції зламалось обладнання, перший енергоблок припинив виробництво енергії. Знову його підключили вже 19 листопада після низки зупинок.

Як пише TUT.by, 1 грудня Міненерго повідомило про продовження комплексних випробувань на першому енергоблоку на тлі повідомлень у Telegram-каналах про проблеми з його роботою.

Країна-сусід Білорусі Литва назвала запуск АЕС безвідповідальним та закликала зупинити її роботу, поки «не будуть виконані найвищі стандарти ядерної безпеки та екологічні вимоги».

Атомна електростанція у Білорусі

Свою першу атомну станцію Білорусь будувала майже десять років. Запуск першого реактора неодноразово переносили, востаннє — на початок 2020 року.

Будівництво АЕС у країні розпочали нібито щоб знизити залежність від Росії. Однак проєкт «АЕС-2006», за яким будували станцію, — російський, а основний партнер Білорусі у будівництві станції — російська компанія «Атомстройекспорт» з держкорпорації «Росатом».

90% грошей на будівництво теж дала Росія. У 2011 році Білорусь отримала кредит в 10 мільярдів доларів, який має виплачувати протягом 15 років після введення станції в експлуатацію. Ухвалюючи рішення про будівництво станції у 2008 році, Лукашенко заявляв, що це дозволить зміцнити державну незалежність і економічну самостійність Білорусі.

Однак у Білорусі, яка виробляє свою електроенергію на ТЕС, і так її профіцит. Куди будуть дівати електроенергію з АЕС — невідомо.

Добавить комментарий