У Греції взяли під контроль лісові пожежі. За два тижні у країні згоріло 408 тисяч гектарів

ІНШЕ…

Про це повідомляє Euronews.

У пожежній службі Греції розповіли, що від 12 серпня не залишилося жодного великого місця займання, однак є невеликі осередки вогню.

Також залишається ризик поширення вогню, оскільки на вихідних очікується сильний вітер. Під загрозою вже постраждалі острів Евія, район навколо Афін, Пелопоннес.

Прем’єр-міністр країни Кіріакос Міцотакіс називає ситуацію в країні більш оптимістичною, але попереджає, що спека триває і можливі нові займання.

По всій Греції з 27 липня зафіксували понад 580 осередків пожеж, які знищили сотні будинків. Найбільше від вогню постраждав другий за величиною острів країни Евія.

Допомагали боротися з вогнем сотні пожежників, зокрема з України, Румунії, Польщі, Німеччини, Швейцарії тощо.

У Греції розслідують причини виникнення пожежі. Поліція затримала 10 людей за підозрою у підпалі та допитала ще дев’ятьох людей. Поки невідомо, через що сталося займання.

Станом на 12 серпня у Греції з початку року згоріло 462 тисячі гектарів, з них понад 90% — за останні два тижні. З 27 липня у країні згоріло 408 тисяч гектарів, половина територій — саме на Евії, пише грецьке медіа Proto Thema. Зокрема згоріло 100 тисяч гектарів, на яких вирощували оливки.

Цьогорічні пожежі є другими за інтенсивністю після 2007 року, коли згорів 1 мільйон гектарів та загинули 77 людей. З 2008 по 2020 у Греції за рік згорало у середньому 38 тисяч гектарів.

Нагадаємо, цьогоріч від масштабних пожеж уже постраждали Туреччина, Італія, Алжир.

Добавить комментарий