У Китаї будують величезний кондиціонер, який охолоджуватиме 19 квадратних кілометрів міста для економії електроенергії

ІНШЕ…

Про це повідомляє South China Morning Post.

На сьогодні завершене будівництво трьох із десяти блоків системи охолодження, які працюють із червня 2021 року в промисловому районі Цяньхай (площею близько 15 квадратних кілометрів). Вони охоплюють понад 2,75 квадратних кілометрів площі.

Система працює з 9:00 по 17:00 і забезпечує охолодження офісних приміщень, торговельних центрів, дата-центрів та метро — але не житлових будинків. Автори розробки стверджують, що це дозволить Шеньжченю економити на електроенергії.

Зокрема офіси й торгові центри можуть відмовитися від кондиціонерів, які споживають багато електроенергії — чим більше пристроїв, тим більші збитки. За розрахунками, центральна система охолодження дозволить зберегти 130 мільйонів КВт електроенергії — це еквівалент енергії, утвореної внаслідок спалювання 16 тисяч тонн вугілля.

Протягом наступних кількох років планується зведення семи інших блоків системи. Тоді вона охоплюватиме вже 19 квадратних кілометрів площі й забезпечуватиме виробництво 400 тисяч . Загальна вартість проєкту оцінюється в близько 617 мільйонів доларів.

Центральні системи охолодження будують не лише в Китаї. У Катарі, приміром, вони вже забезпечують 19% усього охолодження і, за розрахунками, дозволять через економію електрики скоротити шкідливі викиди вуглецю на майже 10 мільйонів тонн протягом наступних 15 років.

Добавить комментарий