У Лівані ввели надзвичайний стан через поширення COVID-19: з дому не можна виходити навіть в магазин

ІНШЕ…

Про це пише ABC.

Обмеження розпочалися 14 січня та триватимуть до ранку 25 січня. На вулицю дозволили виходити лише окремим категоріям людей — зокрема, журналістам та медикам.

Такий крок влади країни є реакцією на складну ситуацію із поширенням COVID-19. У Лівані критично не вистачає вільних місць у лікарнях. Крім того, на систему охорони тисне і фінансова криза в країні, яка триває вже два роки, а також наслідки вибуху в порту Бейрута у серпні 2020 року (який, зокрема, зруйнував кілька лікарень у столиці країни).

Директор однієї з лікарень Бейрута Фірас Абіад заявив, що вся система охорони здоров’я країни перебуває на межі краху

«Через економічну кризу всі лікарні в Лівані відчувають нестачу низки медичних матеріалів та ліків. На жаль, через сплеск захворюваності ситуація наразі погіршилася», — сказав він.

Ситуація з поширенням коронавірусу в країні вийшла з-під контролю після свят. Тоді уряд Лівану пом’якшив карантинні заходи та дозволив відкрити ресторани, готелі та навіть нічні клуби. Як пише Associated Press, під час святкувань до країни прибуло близько 80 тисяч ліванців, які проживають за кордоном. 

Наразі в Лівані вже зафіксували більш як 237 тисяч випадків COVID-19, 1 781 із них закінчились летально. За минулу добу в країні виявили понад 5 тисяч інфікованих. Про це свідчать дані з сервісу для відстеження поширення коронавірусу від Центру системних досліджень при Університеті Джонса Гопкінса. Загалом чисельність населення країни становить менше як 7 мільйонів жителів.

Підписуйтеся на щотижневу розсилку від редакції hromadske, щоб знати, що насправді відбувається. Лист приходить щонеділі. Без спаму. Без реклами. Тільки найважливіше за тиждень.

Добавить комментарий