У Мінфіні готують законопроєкт, який дозволить збирати податки із сумнівних доходів українців ㅡ ЗМІ

ІНШЕ…

Про це повідомили у Мінфіні у відповідь на запит «Економічної правди».

Там зазначили, що цей законопроєкт дасть податковій повноваження здійснювати «непрямі методи контролю» за доходами громадян. Зокрема, податкова зможе зіставляти реальний спосіб життя фізичних осіб з інформацією щодо отриманих ними доходів та сплачених з них податків.

Тобто, якщо людина, яка офіційно отримує мінімальну заробітну плату, придбає щось на значну суму (наприклад, авто) податкова може перевірити походження грошей на таку покупку. Якщо фізична особа не зможе пояснити звідки гроші, її змусять заплатити з суми такої покупки податок.

У Мінфіні зазначили, що очікують від запровадження цього законопроєкту збільшення надходжень від податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Ці податки сплачуватимуться за звичайною ставкою у 18% та 1,5% відповідно.

Окрім того, норми законопроєкту (якщо його ухвалять) будуть поширюватись на всіх фізичних осіб ㅡ платників податку, цитує видання відповідь Мінфіну.

У міністерстві також зазначили, що необхідність створення такого законопроєкту про посилення контролю за доходами громадян прописана у законі про податкову амністію.

Добавить комментарий