У Норвегії після вакцини від COVID-19 померли 29 літніх людей. У країні занепокоєні побічними ефектами препарату

ІНШЕ…

Про це повідомляє Норвезьке агентство з лікарських засобів у відповідь на запит Bloomberg.

До п’ятниці, 15 січня, у Норвегії була затверджена лише одна вакцина — Pfizer/BioNTech. Отже, усі смертельні випадки пов’язані з введенням саме цього препарату.

Відомо, що у Норвегії ввели хоча б одну дозу 42 тисячам людей — першими щеплення, зокрема, отримали літні люди. Агентство з лікарських засобів зазначає, що померли літні люди від 75 років із «серйозними супутніми хворобами».

Регулятор проаналізував 13 смертей, деталі ще 16 смертельних випадків вивчаються. «Більшість людей відчували очікувані побічні реакції на вакцину: нудоту, блювоту, лихоманку, біль у місці ін’єкції», — зазначили в агентстві.

Тепер агентство вважає, що введення вакцини літнім людям та тяжко хворим може бути «дуже ризикованим». Так, на думку регулятора, для людей із супутніми захворюваннями відносно легкі побічні ефекти можуть мати серйозні наслідки.

Виробники вакцини Pfizer і BioNTech співпрацюють із Норвегією для розслідування причин смертей. Поки розробники кажуть, що «кількість повідомлень про побічні ефекти, зокрема смерть, відповідають очікуванням».

Норвезьке агентство зазначає, що знає про смертельні випадки після вакцинації в інших країнах, але не має детальної інформації про це. Також регулятор припускає, що кількість побічних реакцій на вакцину в різних країн залежить від того, які групи населення першими отримали щеплення.

До початку масової вакцинації у Норвегії попереджали, що при щепленні найстарших і тяжко хворих людей можливі смертельні випадки, проте «не обов’язково буде причинно-наслідковий зв’язок між вакцинацією та смертю».

Добавить комментарий