У Німеччині затримали британця, який шпигував на користь РФ. Але на батьківщину його не повернуть через закони

ІНШЕ…

Про це повідомляє The Guardian.

Девід Сміт працював охоронцем у посольстві у Берліні. Він був приватним підрядником та не мав дипломатичного імунітету. Німецька прокуратура повідомляла, що чоловіка підозрюють у продажі таємних документів російській розвідці.

Британець привернув увагу спецслужб після того, як тривалий час не використовував банківську картку, не знімав готівку. Слідчі вирішили, що Сміт покриває свої витрати готівкою, яку звідкілясь отримує.

За даними слідства, чоловік співпрацював зі російськими шпигунами принаймні з листопада 2020 року і щонайменше один раз передавав документи. За це він отримав гроші.

Водночас джерело The Guardian розповіло, що немає сенсу повертати Сміта у Велику Британію через законодавство, яке «надто слабке, щоб мати справу зі шпигунами, які діють проти британських інтересів». За його словами, уряд намагається змінити законодавство за допомогою проєкту документа про протидію державним загрозам.

Ухвалення закону відкладається через пандемію коронавірусу. Законопроєкт створили на основі американської системи: коли кожен, хто наймається на роботу від імені іноземних урядів, чиновників, партій, повинен буде повідомити про це британську владу. Так, наприклад люди, які працювали або працюють у Росії, повинні зареєструватись.

Джерело також розповіло, що Девід Сміт передавав таємні документи через свою ідеологію, а не гроші. Він нібито мав праві погляди, через що і вирішив допомогти Росії.

Чоловік отримував гроші за передавання конфіденційних документів про британські антитерористичні операції, але джерело каже, що гроші були лише додатковим бонусом.

У квартирі Сміта у Потсдамі знайшли два прапори Росії, десятки книг про військову історію, зокрема російською мовою.

Добавить комментарий