У США створили льодяного робота IceBot

ІНШЕ…

Свою роботу вони представили на міжнародній конференції IROS 2020.

Робот важить 6,3 кілограма, його розмір — 14 × 20 × 13 сантиметрів. Корпус, колеса та бампер створені з водяного льоду, а спереду як третя точка опори використовується м’яч для пінг-понгу.

Рухається IceBot завдяки двом електродвигунам у корпусі. Керують ним за допомогою мікроконтролера на платі Arduino Micro, розташованій на верхній частині корпусу. Сигнал передають через Bluetooth.

Випробування показали, що IceBot здатний переміщуватися горизонтальними твердими поверхнями за кімнатних температур, а за нижчих температур (до мінус 17 градусів за Цельсієм) — рухатися льодом і долати невеликі підйоми.

Розробники — Девін Керрол та Марк Їм з Пенсильванського університету — кажуть, що їхня робота — перший крок на шляху створення системи, яка працюватиме за низьких температур і буде здатною до самозбирання та автоматичного ремонту.

А мета таких систем — робота у місцях з низькою температурою, де є велика кількість льоду, наприклад, у полярних областях Землі або Марса.

Як вважають автори проекту, в майбутньому подібні системи можуть знадобитися для вивчення інших планет або супутників. Так, крім Марса, для науковців дуже цікаві супутники Сатурна та Юпітера — Енцелад та Європа відповідно, бо вони мають велику кількість водяного льоду. І корисними могли б стати роботи, які можуть використовувати цей лід для ремонту та збирання елементів своєї конструкції. 

Добавить комментарий