У Тбілісі тисячі людей вимагають відставки прем’єра після смерті оператора, якого побили противники ЛГБТ+ (ФОТО)

ІНШЕ…

Про це повідомляє JAMnews.

Акцію протесту організували активісти й журналісти. Вони покладають на грузинську владу відповідальність за смерть Лашкарави: ті не змогли протистояти радикальним і гомофобним групам, які 5 липня напали на ЛГБТ-активістів і журналістів.

Того дня у Тбілісі мав відбутися «Марш гідності», однак його скасували через напади на активістів, а також журналістів й операторів представників ультраправих організацій і грузинської патріархії. Серед постраждалих був і Лашкарава. 11 липня стало відомо, що він помер після виписки з лікарні.

На акції під парламентом Грузії присутні сотні журналістів, а пряму трансляцію з місця події ведуть усі телеканали, окрім провладного «Імеді». Також у мітингу беруть участь опозиційні політики та правозахисники. Мітингувальники перекрили дорогу на проспекті Руставелі, через що там обмежений рух транспорту.

«Відсьогодні Гарібашвілі більше не наш прем’єр-міністр. Працелюбний молодих хлопець, якого били, загнавши в пастку, вбитий. У вас більше немає ніяких прав. Цей уряд повинен піти», — заявила на акції Діана Трапідзе, ведуча телеканалу «Пірвелі», де працював Лашкарава.

Що сталося?

5 липня противники ЛГБТ+ розгромили намети, які активісти розставили перед будівлею грузинського парламенту раніше — на знак протесту проти результатів виборів. У сутичках постраждали й журналісти низки видань: їх ображали, а декому пошкодили техніку — виправдовували це тим, що ЗМІ «пропагують збочений спосіб життя».

Крім того, напали й на офіс організаторів «Маршу гідності» «Тбілісі прайду»: після відмови поліції впустити їх у будівлю ті залізли на балкон офісу і скинули звідти прапори ЛГБТ+. Окрім того, вони кинули вибуховий пристрій, унаслідок чого, за попередніми даними, постраждала одна дівчина. Як наслідок, «Тбілісі прайд» оголосив про скасування гей-параду.

Унаслідок сутичок 5 липня постраждали та опинилися у лікарнях 53 кореспонденти та оператори, а загалом постраждали 55 журналістів.

На Лексо Лашкараву напали, коли він разом із репортеркою каналу «Пірвелі» Мірандою Багатурією вів зйомку в офісі організації «Ганьба». Оператор отримав значні травми, йому зламали кістки обличчя. Його прооперували у той же день, а потім виписали з лікарні та відправили доліковуватися вдома.

«Марш гідності» мав відбутися в межах тижня Прайду в Грузії, присвяченого правам представників ЛГБТ+. Він розпочався 1 липня.

Добавить комментарий