У Франції знайшли 2000-річну могилу з рештками дитини, похованої з цуценям

ІНШЕ…

Про це повідомили у Національному інституті превентивних археологічних досліджень (INRAP), передає The Guardian.

Приблизно однорічну дитину поховали на початку нашої ери, за часів римського правління, в дерев’яній труні довжиною 80 см. Вона прикрашена цвяхами та декоративною залізною різьбою.

Труну помістили в могилу розміром 2 метри на 1 метр й оточили приблизно 20 предметами, включаючи низку мініатюрних теракотових ваз та скляних горщиків, які, як вважається, містили олію та ліки, половину свині, три та інші відрізи свинини та дві безголові курки.

Найбільш дивною для вчених знахідкою стали рештки цуценя, похованого в ногах дитини, але поза труною. Поруч знайшли залізний предмет діаметром приблизно 30 сантиметрів із зігнутим стрижнем, який археологи визнали примітивною іграшкою на зразок обруча з палицею, який можна було котити по землі.

Кінець цієї палички був пропущений між лапками цуценя, відзначили експерти. Цікаво, що на шиї цуценя зберігся добре оздоблений нашийник, прикрашений 15 бронзовими аплікаціями й дзвіночком. Археологів особливо зворушило знайти молочний зуб, який належав старшій дитині, яка, можливо, була братом або сестрою немовляти.

Чому це важлива знахідка?

«Предмети, що супроводжують цього померлого, є абсолютно винятковими як за кількістю, так і за якістю. Така надмірна кількість посуду та різаних речей, а також особистих речей, що поклали з дитиною до могили, підкреслюють привілейований ранг, до якого належала його сім’я», — заявили в INRAP.

Там назвали це найстарішою і найважливішою знахідкою могили дитини у Франції. У старшій могилі, яка, як вважається, датується римським завоюванням Галлії кількома десятиліттями раніше, містилася низка зброї. Припускають, що її мешканець був солдатом.

Лоуренс Лотьє, яка відповідає за розкопки в Клермон-Феррані, зазначила, що знахідка була «незвичною через велику кількість ваз та пропозицій». Мовляв, у цьому типі могил вони часто знаходять один або два горщики, поставлені біля підніжжя. А тут — їх приблизно 20, а також багато продовольства.

Підписуйтеся на щотижневу розсилку від редакції hromadske, щоб знати, що насправді відбувається. Лист приходить щонеділі. Без спаму. Без реклами. Тільки найважливіше за тиждень.

Добавить комментарий