У Франції провели першу у світі операцію з пересадки людині обидвох рук з плечима

ІНШЕ…

Про це повідомили у Ліонському університетському лікарняному центрі Hospices civils de Lyon (HCL) 15 січня, передає газета Leparisien.

Операція у ліонській лікарні імені Едуара Ерріо тривала 15 годин і вимагала роботи низки бригад медиків з різних державних і приватних медичних установ. У HCL відзначають, що така операція відбулась вперше у світі.

Раніше вже проводили трансплантацію обидвох рук, але без плечей.

У Ліонському лікарняному центрі кажуть, що 48-річний громадянин Ісландії нині у стабільному стані. За даними ЗМІ, пацієнт — колишній електрик, якому ампутували обидві руки у 26 років після удару струмом на лінії електропередач. Він переїхав до Ліона у 2013 році, через два роки після того, як його досьє на пересадку затвердили відповідні органи. Чоловік очікував на операцію 5 років.

Розвиток трансплантації

У 1998 році в ліонській лікарні Едуара Ерріо провели першу у світі операцію з трансплантації кисті. Через два роки там же була проведена перша операція з пересадки обох кистей. Перша у світі пересадка обидвох рук відбулася у червні 2008 року в Німеччині. Тоді нові руки отримав фермер, якому попередні ампутували через нещасний випадок на роботі.

Трансплантація в Україні

Операції з трансплантації органів в Україні стали можливими зовсім нещодавно, з квітня 2019 року, відколи набув чинності закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині». Він, зокрема, регулює пересадку органів від померлої людини.

У 2019-му в Ковелі вперше за 15 років трансплантували серце. З 1 січня цього року запрацювала Єдина державна інформаційна система трансплантації органів та тканин (ЄДІСТ), яка зіставлятиме перелік очікування пацієнтів та донорські органи. У грудні 2020-го Степанов переконував, що завдяки цій системі Україна вже за три роки зможе досягти повної трансплантаційної незалежності, коли українцям не доведеться виїжджати за кордон для проведення операцій.

Добавить комментарий