У Херсоні викрили інтернет-агентів, які мали дискредитувати Кримську платформу

ІНШЕ…

Про це повідомила пресслужба СБУ.

За завданням своїх «кураторів», агенти через соцмережі закликали людей до захоплення влади та зміни меж державного кордону України. Також вони дискредитували Кримську платформу, її учасників та результати.

Агітатори публікували свої дописи від імені лідерів громадської думки. За поширення такого контенту вони щомісяця отримували гроші через заборонені в Україні електронні платіжні системи.

Правоохоронці встановили, що до складу ворожого осередку входили декілька місцевих жителів. Інформацію для своїх публікацій вони отримували з пропагандистських інтернет-ресурсів РФ, а також сайтів «Л/ДНР».

Під час обшуків за місцями проживання в агентів виявили комп’ютерну техніку, де були докази їхньої діяльності.

Слідчі органів безпеки повідомили одному з організаторів групи про підозру за ч. 2 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади) Кримінального кодексу.  

Санкція статті передбачає обмеження або позбавлення волі на строк до 3 років, з можливою конфіскацією майна. Справу вже скерували до суду. Зараз правоохоронці працюють над притягненням інших причетних до відповідальності.

Що таке Кримська платформа?

Це міжнародний майданчик з обговорення шляхів деокупації Криму. За задумом, платформа функціонуватиме на чотирьох рівнях: глав держав, міністрів закордонних справ, парламентів та експертних кіл.

У Росії ж, коментуючи Кримську платформузаявляли, що вважають усі зусилля Києва щодо повернення Криму нелегітимними та сприймають їх як «загрозу агресії проти двох суб’єктів Російської Федерації».

До першого саміту долучилися 46 делегацій із різних країн та представники міжнародних організацій. Зокрема, вісім країн представлені на рівні президентів.

Добавить комментарий